Antifa v Německu zapálila barikádu na kolejích. Vlajku této organizace nosil před lety i Pirát Bartoš

antifa
Vlajka skupiny Antifa
Foto: Christian Michelides / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Radek Polívka24. 9. 2021

Německá radikální levicová skupina Antifa zapálila během demonstrace v Lipsku barikádu na kolejích, informovala o této akci minulý týden německá média. Demonstrace Antifa v Česku se v roce 2016 účastnil například i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Podle informací německého Bild požadovali demonstranti v Lipsku propuštění levicové extremistky Liny.  Video z jejich demonstrace, kdy extremisté zapálili barikádu na kolejích, sdílel na svém Twitteru německý novinář Michael Trammer.

Kdo je Antifa?

Antifa je pouze zkratka, která v plném názvu zní Antifašistická akce.

Jedná se o radikálně levicovou skupinu zaměřenou na potírání krajní pravice, někdy však používá stejně jako ultrapravice prvky extremismu.

Antifa v Česku

Skupina Antifa působí v mnoha zemích, stejně tak i u nás. Pravdou je, že u nás není tak radikální jako v Německu. Nedávno zde třeba pomáhala zjistit totožnost vodáků, kteří se poprali v Sokolově s místními Romy.

V Česku poté Antifa pořádala například v roce 2016 demonstraci, na které zaznívala hesla jako “uprchlíci vítejte, náckové táhněte”.

Této “antifašistické akce” na podporu uprchlíků se aktivně účastnil i předseda Pirátů Ivan Bartoš se svou manželkou. Bartoš měl na demonstraci na symbol sympatie i ovázanou vlajku Antifa kolem svého těla, na což se můžete podívat v následujícím videu.

Podle vyjádření Pirátů však Ivan Bartoš nebyl nikdy členem Antifa a vlajku si koupil pouze při návštěvě Berlína. “Ivan Bartoš není a nikdy nebyl členem organizace Antifa. Vlajku, kterou vlastní, koupil v berlínské čtvrti Kreuzberg a považuje ji za historický symbol odporu německé společnosti proti nastupujícímu nacismu ve 30. letech. Jak říká sám Ivan Bartoš, být proti fašismu je normální,” stojí v oficiálním vyjádření Pirátské strany na jejich webu, kde se snaží vyvracet takzvané hoaxy.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
28 dní

Antifa…stejná svoloč jako svého času nechvalně známá Rote Armee Fraktion…

vladimír vesecký
vladimír vesecký
28 dní

Antifa v SRN je dnešním pokračovatelem rudých Spartakovců v meziválečném období v Německu. Jenže potom kámoše Ernsta Thälmanna převálcovali Kameraden z SA a bylo vymalováno na 12 let. Němci jsou pořád stejní a nikdy nebudou jiní, maximálně více změkčilí následkem působení konzumu, idiotské pseudohumanity a aktivit rudozelených mamlasů. Však jim to Turci a migrouši řádně vysvětlí, ale my se s nimi, bohužel, svezeme.

Martin
Martin
29 dní

pirát Bartoš možná není členem Antify, ale rozhodně je jejím nadšeným fanouškem.

lubajs
lubajs
29 dní

V médiích furt jenom slyšíte žvásty o pravicovém extrémismu, ale ten v podstatě neexistuje. Proč se tedy furt o něm mluví? Pravicový extrémismus je totiž nálepka na zavírání huby nepohodlných, kterou neoliberálové nazývají každého kdo nesouhlasí s jejich progresivními ideologiemi a agendami. Často jsou nálepkováni i obyčejní lidé, kteří si dovolili protestovat proti kriminalitě a terorismu migrantů, u nás třeba proti kriminalitě Romů. Obyvatelé Šluknovska nebo Českých Budějovic by mohli vyprávět. Pravicový extrémismus je všude zakázaný. Pozastavili jste se nad tím, proč není zakázaný extrémismus ultralevicový, tedy proč není Antifa v Evropě na seznamu teroristických organizací? Antifa je totiž neoliberálními vládami a Bruselem chráněna. Ti neoliberální šmejdi Antifu často používají k pronásledování nepohodlných politiků z nepohodlných stran. V Německu třeba merkelovský neoliberální režim používá Antifu k zastrašování nepohodlných politiků z AFD. Bývalá předsedkyně AFD Frauke Petry to zastrašování nevydržela a vzdala se funkce. Antifa ji už vyhrožovala smrtí, zapálila ji auto a prováděla soustavné vandalské útoky na její dům. Někteří politici AFD si taky užili své, někteří byli Antifou i surově zbiti. Vzpomeňme na minulost. Hitler měl taky svoje chráněnce, kteří pro něj dělali špinavou práci. Dnešní neoliberální režimy plíživě budují novou diktaturu a začínají proti nepohodlným oponentům používat stejné metody, jako Hitler.

4
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x