Elon Musk kupuje Twitter. Vrátí se do svého rodiště Donald Trump?

Glosa
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
donald trump
Bývalý americký prezident Donald Trump
Foto: Gage Skidmore / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka26. 4. 2022

Světem proběhla informace, že nejbohatší muž planety Elon Musk koupil Twitter. Jde o významnou událost, protože Musk avizoval předem, že by na sociální síti chtěl udělat několik změn. Nabízí se otázka, zda by to mohlo znamenat i návrat Donalda Trumpa?

reklama

Elon Musk plánuje změny. Jednou z nich by měla být větší svoboda slova. To je dvojsečná zbraň. Mnoho lidí si stěžuje na cenzuru ze strany sociálních sítí, kterou provádějí automaticky algoritmy, případně tak úzkostlivě rozhodují sami zaměstnanci sítě. Na druhou stranu pokusy o absolutní svobodu selhaly jako v případě platformy Gettr, protože pak se stane sociální síť snadno rejdištěm extremistů, teroristů a podobných šílenců.

Skloubit co největší svobodu slova a bezpečnost na sociálních sítích je tedy věc nadmíru složitá, možná i doposud nereálná. Pokud však někomu věřit, že by to mohl dokázat, je to právě vizionář Elon Musk.

Vrátí se Trump na Twitter?

Po událostech v lednu minulého roku, kdy skupina podporovatelů Donalda Trumpa vtrhla do budovy Kapitolu, se rozhodl Twitter, ale i jiné sociální sítě Trumpovi trvale zablokovat účty. Jen na Twitteru měl bývalý americký prezident přes 88 milionů sledujících.

Mezitím Trump založil svou vlastní sociální síť s názvem Truth. První jeho slova po Muskově nákupu Twitteru zněla, že se na Twitter nevrátí. Ale jistě i zdě platí, že nikdy neříkej nikdy. “Nepůjdu na Twitter, hodlám zůstat na Truth. Doufám, že Elon koupí Twitter, protože jej vylepší a on je dobrý člověk, ale já zůstanu na Truth,” uvedl Trump pro Fox News.

Donald Trump se s nadsázkou řečeno narodil na Twitteru. Tedy ten Donald Trump – politik, kterého známé z posledních let, a který se stal v letech 2017 až 2021 americkým prezidentem. Trump nebyl neznámým ani před Twitterem, účinkoval v mnoha reality show a i jako byznysmen byl známý po celém světě.

Ale byl to právě Twitter, který udělal Donalda Trumpa politikem. Uvidíme tedy, zda se Trump navrátí do svého rodiště.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x