Jak bude vypadat letos vojenská přehlídka v Moskvě 9. května? Vtipálci mají jasno

Magazín
Společnost, celebrity a zajímavosti.
vojenska prehlidka v moskve
Vojenská přehlídka na Rudém náměstí v roce 2015
Foto: Mil.ru / Creative Commons / CC BY 4.0
Autor: Simona Dvořáčková26. 4. 2022

I letos by 9. května měla proběhnout v Moskvě vojenská přehlídka. Mnozí předpokládají, že se na přehlídce bude chtít ruský prezident Putin pochlubit nějakým vojenským úspěchem na Ukrajině. Někteří vyhlížejí toto datum i s nadějí, že by do té doby mohla skončit válka.

reklama

Jestli Rusko dosáhne nějakého úspěchu do tohoto data, nebo zda válka skonči, to je těžké odhadovat. Vtipálci však o podobě letošní vojenské přehlídky v Moskvě mají jasno.

Videoklip, který se šíři na Twitteru, vystihuje naprosto dokonale ruské jednání na Ukrajině. Jsou zde vidět pochodující vojáci s vlajkou, na které je vyobrazen poloviční hákový kříž z písmene Z, což odráží propagandistický symbol ruské armády. Ten právě mnozí považují za hákový kříž současnosti.

Dále je zde vidět pochodující armáda s televizory, koberci, vysavači namísto zbraní. Na tancích zase jedou pračky, sporáky a ledničky. Svou kořist si vezou i ruské vrtulníky. Tohle vyobrazení zase odráží zprávy o rabování ze strany ruských vojáků v ukrajinských domácnostech, kteří svůj lup následně zasílali domů do Ruska.

Po boku Putina nechybí ve vizi vtipálku ani věrný přítel Lukašenko. V závěru přelétají nad moskevskou přehlídkou stíhačky s modro-žlutými ukrajinskými barvami. Vše zakončuje výbuch v narážce na nespolehlivou ruskou techniku.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x