Fiala vystoupil po boku Babiše. Fajn událost, ale se zpožděním jeden rok

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text není článkem zpravodajským, ale publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
babis fiala
Premiéři Andrej Babiš a Petr Fiala před společnou tiskovou konferencí
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Radek Polívka30. 11. 2021

Historický unikát – dva čeští premiéři společně na jedné tiskové konferenci. Petr Fiala jako lídr budoucí vlády a Andrej Babiš jako lídr budoucí opozice. Bok po boku vystoupili zcela správně, ale mají zpoždění zhruba jeden rok.

reklama

Jenže před rokem, kdy by tehdy takové vystoupení, které by mělo za cíl sjednotit národ v boji proti koronaviru, přišlo vhod, nepřišlo, i když přijít mělo.

fiala babis spolecne
Petr Fiala a Andrej Babiš bok po boku na tiskové konferenci
Foto: Úřad vlády ČR

Před rokem však role byly jednoznačně opačné – lídrem opozice byl Petr Fiala a lídrem vlády Andrej Babiš. Proč nešlo vystoupit takto bok po boku už před rokem? Odpovědí jsou letošní volby.

Pokud budoucí vláda a do této doby představitelé opozice dávají za vinu Babišovi více než 30 tisíc mrtvých, kteří zemřeli u nás na covid-19, mohou si s premiérem v demisi podat ruce, protože za ty oběti nemohou o nic méně než dosluhující premiér.

Ano, vládne vláda v režii premiéra, nikoliv opozice. Problém však u nás v boji proti koronaviru nenastal ani tolik v zavádění opatření, v jejich realizaci, ani v nedostatku odborníků, kterých má ministerstvo zdravotnictví stejně dostatek i bez AntiCovid týmu doktora Válka, ale zejména v napjaté náladě ve společnosti.

Věčná a mnohdy nespravedlivá kritika všeho ze strany tehdejší opozice s cílem získávat jednoduché politické body před volbami nás však stála hodně. Rozdělenou společnost, nepříznivý výsledek v boji s koronavirem a radikalizaci části společnosti.

Nastupující vláda Petra Fialy však během krátké doby začne sklízet to, co sama zasela. Ani pro ni to totiž v současné atmosféře ve společnosti nebude vůbec jednoduché. Stálo to za to, pane Fialo?

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x