Hrad vyvrátil spekulace. Zeman skutečně podepsal dokument do rukou Vondráčka, ukázalo video

zeman v nemocnici
Prezident Zeman podepisuje dokument do rukou předsedy Sněmovny
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Petr Karásek21. 10. 2021

Kancelář prezidenta republiky svolala dnes odpoledne tiskovou konferenci, na které vyvrátila spekulace o zdravotním stavu prezidenta Zemana. Spekulace o tom, že dokument o svolání ustavující schůze Sněmovny podepsal místo Zemana někdo jiný, se navíc ukázaly jako mylné.

Na videu, který Hrad ve čtvrtek zveřejnil, je vidět Zeman, který rozhodně není v bezvědomí, ale při vědomí. Prezident v tomto videu vlastnoručně podepsal dokument do rukou končícího předsedy Sněmovny Vondráčka.

Prokázalo se také, že Radek Vondráček nelhal, když říkal, že Zeman dokument podepsal a vtipkoval při tom. Stejně tak měl končící předseda Sněmovny Vondráček pravdu v tom, že je z celého ústavního aktu pořízen záznam.

Video z nemocnice zcela mění situaci. Argumenty Senátu o tom, že je nutné zbavit prezidenta Zemana pravomocí podle článku 66, tak mohou být liché. Senát se ve své snaze opíral o lékařskou zprávu, kterou obdržel od ÚVN, ve které se uvádí, že prezident není schopen v současné době vykonávat žádné pracovní povinnosti.

Při hospitalizaci v nemocnici by však pracovních povinností nebyl logicky schopen nikdo. Ani při léčbě nekomplikované angíny či chřipky nejsme běžně schopni pracovních povinností, proto si také lidé nechávají vystavit od lékaře takzvanou neschopenku, která je doslovně dokladem o dočasné pracovní neschopnosti.

Zemanova hospitalizace proto není pádným argumentem ke zbavení ho prezidentských pravomocí. Prezident Havel strávil v nemocnici dokonce 230 dnů a nikdo jej pravomocí nezbavoval. Prezident Zeman je naproti tomu v nemocnici pouze 11 dnů.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x