Zalekla se Pirátka Richterová odpovědnosti? Ministerstvo práce prý odmítla z osobních důvodů

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
olga richterova
Olga Richterová, která se má stát místopředsedkyní Sněmovny
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek21. 10. 2021

Olga Richterová byla dlouhodobou kandidátkou Pirátské strany na ministryni práce a sociálních věcí. Mnohokrát také interpelovala současnou ministryni Maláčovou a vyjadřovala se k její práci. Ze strany Pirátů však bylo oznámeno, že ministryní nebude.

reklama

Místo obsazení postu ministryně práce a sociálních věcí, na který se připravovala, by tak měla znovuzvolená Pirátská poslankyně usednout do vedení Sněmovny jako její místopředsedkyně. Pravděpodobně tak nahradí kolegu z Pirátské strany Vojtěcha Pikala, který byl místopředsedou v minulém volebním období.

Kritizovat a soustavně interpelovat současnou ministryni Maláčovou a sama poté řídit resort s největším rozpočtem, je očividně velký rozdíl. A uvědomila si to zřejmě i samotná Olga Richterová, která ze svých ambicí, dělat ministryni, nyní po volbách vycouvala.

Být ministrem znamená, mít velkou odpovědnost. Každý ministr poté musí být připraven na velkou kritikou, kterou jsme viděli například u dosluhující vlády na každém jejím kroku. Na něco takového zřejmě drobná Pirátka Richterová nebyla připravena.

Vždyť vzpomeňme si na soud s Nelou Liskovou, během něhož se Olga Richterová rozplakala. Už na tomto se ukázalo, že vést ministerstvo, kde čelíte enormnímu psychickému tlaku, by pro ni mohl být problém.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš pak pro Seznam Zprávy uvedl, že Richterová nechce na ministerstvo z osobních důvodů. “Olga Richterová z osobních důvodů v současné situaci o toto ministerstvo neusiluje. Dál se bude samozřejmě zasazovat o návrhy na podporu lidí a pokračovat ve své špičkové práci ve Sněmovně,” odhalil Bartoš pozadí přesunu Richterové z očekávané exekutivní funkce do vedení Sněmovny.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x