Je ukrajinská vlaječka jenom laciné gesto? Donald Trump Jr. radí, aby každý s ukrajinskou vlaječkou poslal peníze

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ukrajinska vlajka
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Autor: Radek Polívka24. 4. 2022

Ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj sdělil, že bude jeho země potřebovat měsíčně finanční pomoc ve výši 7 miliard dolarů, aby se udržela v chodu. Syn bývalého amerického prezidenta Donald Trump Jr. radí, aby získal peníze od všech, co mají na sociálních sítích ukrajinskou vlaječku.

reklama

Prezident Zelenskyj podle informací BBC před pár dny sdělil Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), že v důsledku války, které Rusko v jeho zemi rozpoutalo, bude Ukrajina potřebovat každý měsíc 7 miliard dolarů, aby vůbec mohla fungovat. Požadovaná částka se při aktuálním kurzu rovná zhruba 157 miliardám korun, což je více než polovina plánovaného schodku našeho rozpočtu za rok.

Na tuto informaci zareagoval syn bývalého amerického prezidenta Donald Trump Jr. na svém Twitteru. “Peníze by měli (Ukrajinci) získat od všech, kteří mají ukrajinskou vlaječku na profilu. Nebo je to všechno jen gesto?” tázal se Trumpův syn.

I v Česku je možné v diskuzích a na sociálních sítích vidět početné uživatele s ukrajinskou vlaječkou ve svém profilovém obrázku. Pokud by se u nás našlo takových lidí jeden milion a každý zaslal Ukrajině 1000 korun, tak může získat Ukrajina na chod země jenom z Česka 1 miliardu korun.

To je sice pořád zlomek požadované částky, ale Ukrajina má podporu v mnoha zemích Evropy i světa, které jsou početnější. Jen je potřeba přejít od symbolů a gest k činům.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x