Koalice Spolu chce svolat ještě mimořádnou schůzi Sněmovny skrz Bečvu. Zavání to předvolební propagací

koalice spolu
Lídři stran koalice Spolu
Foto: Spolu
Autor: Petr Karásek18. 9. 2021

Poslední řádná schůze Sněmovny skončila v pátek, koalice Spolu chce ovšem svolat ještě mimořádnou schůzi k případu otravy ryb na řece Bečva. Načasování však zavání předvolební propagací, protože volby jsou naplánované už na 8. října.

Koalice Spolu zdůrazňuje, že chce svolat mimořádnou schůzi do konce září. “Chceme svolat mimořádnou schůzi k závěrům zprávy vyšetřovací komise k otravě 40 tun ryb na řece Bečvě. Doufáme, že schůzi se podaří svolat do konce září. Zprávu předložíme Poslanecké sněmovně, veřejně dostupná bude od příštího týdne,” píše koalice.

Spolu chce vyvolat mimořádnou schůzi Sněmovny na základě závěrečné zprávy vyšetřovací komise. Zpráva má celkem 30 stran a má být veřejnosti odtajněna přesně rok od 20. září 2020, kdy došlo k úniku toxických látek do Bečvy. “Dáme tak Bečvě k ročnímu výročí dárek,” řekl podle ČTK zpravodaj dokumentu Petr Gazdík.

Načasování však zavání spíše propagací před volbami než naléhavostí situace, protože je to jistě něco, co by mohlo počkat až po volbách, kdy zasedne nová Sněmovna. Někteří opoziční politici ihned po havárii vinili chemičku DEZA, která se nachází poblíž místa úhynu ryb, spadající pod holding Agrofert, který vybudoval premiér Babiš.

Policie v souvislosti s otravou Bečvy zahájila trestní stíhaní proti společnosti Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Ta podle nich údajně stojí za zamořením řeky, díky kterému uhynulo více než 40 tun ryb.

K záměru koalice Spolu se vyjádřil na svém Facebooku i Andrej Babiš.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Franta
Franta
1 měsíc

AŤ už jdou do ………… !!!!

sysel
sysel
1 měsíc

Skrz bečvu ? Snad kvůli bečvě. Bože to čeština jak poleno

Scandaal66
Scandaal66
1 měsíc

To už zavání trapasem…demoblok kolem sebe kope jako koník v posledním tažení…

jarin
jarin
1 měsíc

No a mohli by si přitom stihnout zmrazit platy,když už se sejdou. A státní kasa má tak velkou sekeru, tak mužou jít příkladem. Třeba tam už někteří nebudou,tak o nic nejde ,že?

Petr
Petr
1 měsíc

Pokud nebude obviněn konkrétní, předem daný viník-Deza, bez ohledu na skutečnost, nebudou opozice a opofafanatici spokojeni.

5
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x