Je to debil, řekl Kalousek o jednom z demonstrantů na protivládní demonstraci

kalousek
Bývalý vrcholový politik TOP 09 Miroslav Kalousek
Foto: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Radek Polívka3. 5. 2022

Bývalý politik Miroslav Kalousek navštívil protivládní demonstraci, do které se krátce sám zapojil. “Je to debil,” pustil se do jednoho z demonstrantů, kteří protestovali kousek od Poslanecké sněmovny.

reklama

Protivládní demonstraci, na které lidé protestovali nejen proti vládě Petra Fialy, ale i proti zdražování energií, oživil Kalousek svým proslovem. Když šel zrovna přes Malostranské náměstí, kde demonstrace probíhala, byl vyzván řečníkem u mikrofonu, ať něco řekne.

Kalousek se role chopil po svém. “Jako kdokoliv z vás jsem šel přes Malostranské náměstí a slyšel jsem svého předřečníka. Než jsem přešel parkoviště, tak řekl moje jméno asi tak šestkrát. Nevím proč. Dovolte mi, abych vám řekl, aniž bych to dlouze rozebíral, že můj předřečník je absolutní debil,” vyjádřil se ostře směrem k jednomu z demonstrantů.

“Velmi si vážím toho, že debil, který pořádá takové setkání v milionové Praze, nesežene víc jak patnáct jemu podobných lidí,” dodal bývalý ministr financí. Video jeho proslovu se posléze objevilo na Twitteru.

“Vážně jsem neměl v úmyslu dnes veřejně vystupovat a už vůbec ne na této demonstraci. Když ale organizátoři naléhali, nechal jsem se přemluvit a řekl jsem pár hřejivých slov,” vyjádřil se ještě později k videu Kalousek na Twitteru.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x