Jurečka se s příspěvkem na dítě spletl. Lidé ho obviňují ze lži

ministr jurecka
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka
Foto: KDU-ČSL
Autor: Radek Polívka1. 5. 2022

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) před pár dny obhajoval vládní příspěvek na dítě 5000 Kč, přičemž v médiích uváděl, že na něj bude mít nárok každá rodina do 1 milionu Kč ročně čistého. Jurečka se spletl, jedná se nakonec o limit v rámci hrubých příjmů.

reklama

Vláda čelila po zveřejnění informace, že by se mělo jednat o milion čistého, velké kritice, a to i z vlastních řad. Znamenalo by to totiž, že příspěvek na dítě  5000 Kč by mohla reálně inkasovat také rodina s příjmem 83 000 korun měsíčně.  To kritizoval například i bývalý ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek (více zde).

Místopředseda vlády Jurečka se posléze opravil. “Pomoc rodinám se bude týkat těch, jejichž příjem je do 1 mil. Kč HRUBÉHO. Na tiskové konferenci jsem sdělil nepřesnost, za kterou se omlouvám. Nechci se vymlouvat, v poznámkách jsem měl i jiné varianty, které se odvíjely od čistého příjmu a přehlédl jsem se. Děkuji za pochopení,” napsal na svůj Twitter.

Lidé však nevěří, že šlo o omyl. “Když jste se spletl, proč vás na tiskovce třeba premiér neopravil? Proč jste to poté zopakoval v Událostech, komentářích? Pardon, ale lžete nám,” napsal například jeden z komentářů, který má přes 200 souhlasných reakcí.

S kritikou se přidali i další. “Nechcete se vymlouvat a stejně se vymlouváte! A říkáte nepřesnost? Vy máte těch nepřesností docela dost. Hlavně ve lhaní. Poznámky vyhoďte, než vám je ukradnou, jak Faltýnkovi. Vzdejte to MPSV a běžte raději zasít slunečnice na olej. Budete užitečnější,” píše zase uživatelka Barbora.

Jurečky se poté zastal jeho spolustraník Jan Bartošek. “Kde je člověk, tam je chyba. Ty máš odvahu a slušnost ji přiznat. To se cení. Důležitá je pomoc rodinám,” napsal kolegovi první místopředseda KDU-ČSL.

 

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x