Komentář: Hladík ministrem? Dík, ale raději ne

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
petr hladik
Brněnský lidovec Petr Hladík
Foto: Ben Skála / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Petr Karásek21. 10. 2022

Byly to právě strany pětikoalice v čele s premiérem Fialou, které na sebe upletly morální bič kritikou předchozí vlády, kdy požadovaly odstoupení vládních politiků za sebemenší přešlap. Mlha kolem vyšetřování zločinů brněnských politiků zejména z řad ODS a KDU-ČSL vrhá pochopitelně šero i na Petra Hladíka, jakožto lídra brněnských lidovců a tohoto času stále jejich kandidáta na ministra pro životní prostředí.

reklama

Policie Hladíka vyzvala k podání vysvětlení k brněnské kauze privatizace bytů. Podle informací iDNES měl Petr Hladík kupříkladu tlačit na starostu brněnských Židenic k privatizaci bytů v této městské části. Lidovci Hladíka jako svého nominanta sice podrželi, ale premiér podle serveru Seznam Zprávy s nominací váha a zvolil vyčkávací taktiku.

Hladík může být v celé kauze úplně nevinný, ale dokážete si představit reakci stran vládní pětikoalice, kdyby v minulých letech při také brněnské kauze Stoka, za kterou byl odsouzen bývalý politik ANO Jiří Švachula k 9 a půl letům vězení za korupci, nominovalo ANO na ministra někoho z této komunální stoky? ANO místo toho celou buňku zrušilo.

A tak očekávám, že premiér Fiala nakonec Hladíkovu nominaci s díky raději odmítne, protože ke všem problémům, které vládu v zimě čekají, přidávat vládě další zátěž v podobě ministra, kolem kterého se točí policie, by nebylo zrovna dvakrát rozumné.

Takže dík, ale Hladík ministrem zřejmě nebude, když si trochu pohraju s Hladíkovým předvolebním sloganem, kdy se místopředseda lidovců jako kandidát na primátora usmíval před volbami na Brňany z plakátů se sloganem HLAdík.

Lidovec Hladík je dokonalou ukázkou toho, jak může být politický život turbulentní. Ještě před měsícem si dělal zálusk na výhru ve volbách a post primátora Brna, jeho osoba byla poté zcela vynechána z jednání o složení nové Rady města, aby pro své osobní spory s primátorkou Vaňkovou uvolnil vyjednávací pozici lidovců, a následně se měl přesunout do Prahy na post ministra. To se s vysokou pravděpodobností konat nebude, pokud tedy slova premiéra Fialy o nové politické kultuře nezůstanou jen prázdnými frázemi.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x