Komentář: Když zapřisáhlí antikomunisté adorují v minulém režimu aktivního komunistu Pavla

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
prezident petr pavel
Už brzy dost možná budoucí prezident Petr Pavel
Foto: se souhlasem Petra Pavla
Autor: Petr Karásek26. 1. 2023

Je to až směšné, dalo by se říct. Když jsem se podíval v posledních dvou týdnech na plná náměstí, která vyjadřovala podporu prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi, tak jsem nepřestával kroutit očima. Abych řekl pravdu, nic bizarnějšího jsem v politice snad ještě neviděl.

reklama

A jenom si říkám, jak ideologie antibabiš vymyla lidem mozek, že své hodnoty, za které se dokázali být stejně jako proti Babišovým podporovatelům, nyní házejí hromadně do koše a adorují kovaného komunistu Pavla. Ironií, která to celé dokresluje, je už jen to, když autoři klipu Sbohem soudruzi z projektu Dekomunizace, ve kterém se protagonisté radují z toho, že komunisté už nebudou, nyní podporují bývalého komunistu Petra Pavla.

V samotném klipu Sbohem soudruzi se objevil například herec Michal Šteindler, který nyní aktivně vyjádřil podporu Petru Pavlovu na svém Twitteru. Další z protagonistů klipu herečka Barbora Polákova zase sdílela na Instagramu generálovo video nebo Youtuber Kovy, co ve prospěch Petra Pavla natočil vlastní video. Vypadá to tedy, že falešný antikomunistický boj herců, zpěváků a ostatních celebrit touto prezidentskou volbou konečně skončil.

Ale otočil například i politický matador Miroslav Kalousek, který měl na Pavla nevybíravé komentáře před prvním kolem, otočila i prezidentská kandidátka Danuše Nerudová, co nechtěla na Hradě komunistu, až jednomu takovému dělá při kampani před druhým kolem dvorní dámu. Kdo ze zarytých antikomunistů hned neotočil, je Michael Kocáb, kterému jeho antikomunismus věřím, i kdyby se na poslední chvíli rozhodnul k volbám jít.

Z ostatních antikomunistů zbyla jen přetvářka a faleš. Pokud je někdo celoživotním antikomunistou, nemůže přece během chvíle otočit a jen kvůli tomu, že je ve druhém kole Andrej Babiš, okamžitě doslova adorovat bývalého komunistu Pavla, který navíc nebyl jen obyčejným komunistou, ale měl se dle informací historika Blažka učit za minulého režimu dokonce na rozvědčíka. Tedy být někým, kdo měl komunistický režim a jeho stabilitu aktivně podporovat ve vojenských strukturách.

Jako naprosto šílený moment z celé kampaně mi poté přišlo to, když šel Petr Pavel uctít památku Jan Palacha, který se upálil právě kvůli takovýmto kariérním komunistů, jakým Petr Pavel bezesporu byl. Hořkou ironií celého je už jen to, že kdyby nebylo sebeobětování Jana Palacha a odvážnosti mnoha dalších, tak by Petr Pavel pokračoval v kariéře komunistického rozvědčíka. A úplně to nejabsurdnější na to celém je, že tomuto aktu ze strany Pavla zatleskali i ti největší antikomunisté v zemi.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x