Konec nechutným spekulacím, Zeman žije. Mluvčí Ovčáček zveřejnil aktuální fotky prezidenta

prezident zeman
Prezident Zeman při odevzdávání svého hlasu
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Petr Karásek8. 10. 2021

Se zhoršeným zdravotním stavem Miloše Zemana se vyrojila spousta komentátorů a prezidentových odpůrců, kteří měli jasno, že je na tom natolik špatně, že abdikuje během pár dnů, nebo je dokonce po smrti. Šlo však o nechutné spekulace, které nyní utnul mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

reklama

Bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková nařkla prezidenta Zemana z toho, že trpí demencí. Podle ní byl důvodem hospitalizace metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Podle vyjádření Jiřího Ovčáčka jsou tyto výroky lživé a Hrad ji hodlá žalovat.

Dále se vyjádřil například primář sokolovské nemocnice Martin Straka, který proslul v době největší vlny covidu jako lékař kritizující kroky vlády. Lékař Straka je však členem TOP 09, a tak ve svých výrocích nevystupuje pouze jako lékař, ale operuje i se svým politickým přesvědčením. Stejně tak se vyjádřil i na adresu prezidenta Zemana, kterého již pohřbíval.

Člověk by až řekl, že je zde snad i přání otcem myšlenky, kdyby to nebylo natolik nechutné a nepsal to lékař. Na adresu prezidenta Zemana se spekulativně vyjadřovala i řada mediálních komentátorů, aniž by měla nějaké reálné informace.

Mluvčí Ovčáček však nyní zveřejnil aktuální fotky prezidenta při odevzdávání svého hlasu v právě probíhajících volbách. “Prezident republiky Miloš Zeman v pátek dne 8. října 2021 odvolil na zámku v Lánech ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,” napsal mluvčí Ovčáček.

Prezident na fotografiích vypadá oslabený, což je vzhledem k běžným zdravotním komplikacím úměrným k jeho věku pochopitelné. Je však živý a jeho odpůrci si musí svůj morbidní jásot nechat na později.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x