Konec spekulacím. Fotbalové chuligány mezi vodáky při potyčce s Romy v Sokolově potvrdila policie

policie cr
Ilustrační snímek
Foto: Policie ČR
Autor: Radek Polívka27. 7. 2021

O vysoce pravděpodobném zapojení fotbalových chuligánů z řad stoupenců Slavie Praha do potyčky v Sokolově jsme vás informovali již ve včerejším článku. V té době bylo vše založeno na záběrech z videa a vyjádření ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Nyní policie účast chuligánů přímo potvrdila.

“Po provedených šetřeních můžeme potvrdit, že část osob ze skupiny vodáků patří mezi takzvané ultras fanoušky jednoho z týmů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž,” uvedl k případu policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Co zatím nebylo oficiálně ze strany policie potvrzeno, je příčina potyčky. Účast chuligánů, kteří potyčky často záměrně vyvolávají, ale možnou příčinu naznačuje.

Policie tak nadále vyhodnocuje kamery a videozáznamy. “V současné době stále probíhají výslechy přímých aktérů potyčky i svědků události. Kriminalisté taktéž vyhodnocují záznamy z kamerového systému města Sokolov i videa, která byla natočena v průběhu incidentu a následně zveřejněna na sociálních sítích,” informuje o vyšetřování mluvčí krajských policistů.

Server Romea dnes také zveřejnil fotografie útočníků, kteří jsou vidět na videích ze Sokolova, i s jejich chuligánskou historií. Někteří mají mít za sebou už i jiné násilné činy.

Incident se odehrál v pátek 23. července. Podle policie během něj došlo zhruba k deseti zraněním místních obyvatel a na straně druhé ke třem zraněním. Nejvážnějším zraněním byla zlomenina ruky u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova, nikdo však nebyl zraněn vážně ani hospitalizován.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Smolka
Vladimír Smolka
2 měsíců

Takže si někdo vybral kategorii “fotbalový chuligán” dobrá. Tak můžeme škatulkovat dál. Kolik z nich má kriminální minulost, kolik nepracuje, kolik jich je na dávkách a čím se živí… ale férově, stejná pravidla pro obě strany sporu.

Jose
Jose
2 měsíců

Ať Romea uveřejní stejné fotky s komentáři o činech i pro vlastní etnikum. Bude to asi 50 na 50.

helena-kr
helena-kr
2 měsíců

ani chuligáni nejsou bez pudu sebezáchovy aby v cizím městě napadli přesilu nedotknutelných . za mne žádné napadení ale sebeobrana

Josef Mašek
Josef Mašek
2 měsíců

mám za to že chuligáni budou nejen mezi vodáky a nejen fotbalový

4
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x