Na muslimskou Evropu jsem změnil názor, říká Pirát Bartoš. Nezmění však po volbách opět názor?

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
ivan bartos mlady
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v minulosti, kdy měl jiné názory
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek23. 9. 2021

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro rádio Impuls uvedl v reakci na svůj dřívější výrok, kdy by mu nevadila muslimská Evropa, že teď už by mu vadila. Za jeho změnu názoru může prý situace v Německu a ve Francii.

reklama

Před 12 lety by mu muslimská Evropa nevadila. “Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic, podobně jak snad ještě chvíli bude Internet. Migrace je přirozená věc. Jestli, a to již vidíme ve Francii i Německu, má být Evropa do 10-15 let muslimská, nemám s tím problém,” napsal Bartoš v roce 2009 na Pirátském fóru.

Nyní v rozhovoru pro rádio Impuls řekl, že na muslimskou Evropu změnil názor. “S muslimskou Evropou dnes problém mám. Na Francii a Německu se ukázalo, že když je lidí mnoho, tak je problém pak zvládnout integraci. Vznikají no-go zóny. Nemůžeme před tím zavírat oči,” uvedl v rozhovoru Bartoš.

Ivan Bartoš se však ještě v roce 2016 účastnil demonstrace po boku skupiny Antifa, kde se ozývala hesla jako “uprchlíci vítejte”. Bylo to tedy již rok poté, co v Evropské unii během roku 2015 vyvrcholila největší migrační vlna v historii, kdy do Evropy migrovala masa lidí, takže bylo dost času si vyhodnotit všechna rizika.

Této demonstrace na podporu uprchlíků se předseda Pirátů aktivně účastnil i se svou manželkou, na což se můžete podívat v následujícím videu.

Nezmění názor zase po volbách?

Kde tedy mají voliči jistotu, že po volbách Ivan Bartoš po celé volební období názor opět nezmění? Protože voliči dávají politikům ve volbách do Sněmovny mandát na celé 4 roky, a to je v politice dlouhá doba.

Vždyť ještě před 5 lety stál předseda Pirátů na demonstraci vedle transparentů “uprchlíci vítejte” a většinu uprchlíků tehdy tvořili lidé z muslimských zemí.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
2 let

Piráti jsou známí tím, že často mění své názory,vsadím se,že po volbách,pokud se nedejbože dostanou k lizu ,velice rychle svůj názor opět změní…

lubajs
lubajs
2 let

Ten Bartošův šmejd by chtěl aby volili už šestnáctiletí spratci. Prej jsou už dostatečně vyzrálí aby mohli rozhodovat o své budoucnosti. Přitom svůj příklon k Antifě a výroky, že by mu nevadila muslimská Evropa omlouval mladickou nerozvážností. To už měl kolem třicítky, pokrytec.

Franta
Franta
2 let

Na tvůj názor smažko, neni nikdo zvědavý.

helena kropová
helena kropová
2 let

odvolávám co jsem slíbil a slibuju co jsem odvolal

Jiří Štolba
Jiří Štolba
2 let

Miloš Zeman, jen blbec nemění své názory

edgar cayse
edgar cayse
2 let

Komu jen trošku ZÁLEŽÍ na REPUBLICE budoucnosti našich dětí, vnoučat a všemu českému – prosím nevolit piraty !?JÁ nemám zájem o multikulti , gendery , “gryndýly ” , blm ,VŠECHNY ty …… co se sem žene z EU a uSSa jiny zvěrstva .Nechci tu dnešní Švédsko , německo či francii snad kazdy kdo má mozek v hlavě to musí vidět stejně .

Jiří Štolba
Jiří Štolba
2 let
Reply to  edgar cayse

A proto volte lidi bez morálky, komouše a estébáky, zloděje dotací a trestně stíhané ..

Anna
Anna
2 let

Je zajímavé,že prozřel před volbami až potřebuje hlasy.Už jen způsob s jakým se Piráti vrhli do politiky je zarážející.Všechno je špatně,všechno umíme líp.Jsou to takoví brouci Pytlící.Všechno vím,všechno znám,všude jsem bylů.Jen brouk pytlík nechodil žalovat do Bruselu.

reklama
10
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x