Práva dětí musí mít přednost před touhami leseb a gayů, říká žena, kterou vychoval stejnopohlavní pár

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
stejnopohlavni par
Ilustrační snímek
Foto: Freepik
Autor: Simona Dvořáčková22. 9. 2021

Američanka Katy Faust vyrostla v domácnosti dvou leseb, přesto bojuje za právo dítěte mít tradiční rodinu v podobě otce a matky. Katy Faust je zakladatelkou a ředitelkou organizace s názvem Them Before Us, což by se dalo v kontextu přeložit jako – oni mají přednost před námi.

reklama

I u nás vzbuzuje otázka sňatků homosexuálů vášnivé debaty. Při debatě o adopci dětí stejnopohlavních párů pak dokonce Tomio Okamura prohlásil, že by raději skočil z okna. Pirát Profant zase označil poslance, kteří jsou proti manželství stejnopohlavních párů jako bílé páprdy koketující s fašismem.

Sňatky stejnopohlavních párů by měly nově uznávat všechny státy Evropské unie, které k tomu nedávno vyzval Evropský parlament.

V Americe jsou však dál, protože je již možné uzavírat manželství homosexuálů ve všech státech. Stejně tak je zde možné, aby si gayové a lesby adoptovali dítě.

Boj za práva dětí

Them Before Us se tak zabývá bojem za práva dětí v Americe, které se jako malé nemohou rozhodnout, zda chtějí vyrůstat v domácnosti stejnopohlavního páru nebo tradiční rodiny otce a matky. Organizace prosazuje také globální dětská práva.

Mottem organizace je, že potřeby dětí mají přednost před touhami dospělých. Touha stejnopohlavních párů po dětech je jistě pochopitelná, ale znamená ta touha více než právo dítěte na tradiční rodinu otce a matky? To je etická otázka, kterou Katy Faust ve společnosti, která adopci homosexuálů již podporuje, otevírá.

Se svým pohledem na potřebu tradiční rodiny objíždí Američanka svět a vystoupila tak i před českými diváky. “Jsem proti stejnopohlavním párům, i naše organizace, protože tím měníme definici rodičovství. Potom se matka a otec stávají jen jakousi možností, a to nikdy nemůže být jenom možnost,” řekla Katy Faust pro CNN Prima News.

Během vyrůstání v lesbické domácnosti dle svých slov Katy Faust sama poznala, že dítě potřebuje otce i matku. “Miluji moji maminku i její partnerku, ale ona nebyla mým otcem. Když jsem pracovala s mnoha dětmi, tak většina dětí byla vlastně smutná z toho, že přišli o své rodiče a vždy truchlili. Dnes ale kultura podporuje to, aby dítě přišlo o jednoho ze svých rodičů ve jménu pokroku, a to je nespravedlivé,” vysvětluje Američanka svůj pohled.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Ivana
Ivana
2 let

To, že ho nezajímám, a když náhodou ano tak dostanu pár facek nevadí, hlavně že má pindíka.

Ivana
Ivana
2 let

Je jedno kdo vychovává dítě. Důležité je jak !! Na co je mi klasická nefunkční rodina ?? Dvě mámy, dva tátové a nebo máma s tátou? Co je lepší?? To, kde mi dají lásku, péči a vychovají ze mne spokojeného a dobrého člověka. Všechny ostatní kecy jsou o strachu, neznalosti, sobeckosti.

mhad
mhad
2 let
Reply to  Ivana

To jsou jen pohádky. Zkusila jste někdy žít třeba bez táty? Láska a pozornost kohokoliv nikdy nenahradí přítomnost druhého rodiče. Krásně je tenhle problém dítěte rozebrán ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. Lesbám i gayům jde jen a jen o sebe. To dítě berou jen jako doplněk toho svého JÁ

Larion
Larion
2 let

Takže vám příjde lepší když dítě vyroste v dětském domově a nebude mít rodiče ani jednoho, než aby vyrostlo v rodině kde budou 2 lidé stejného pohlaví?

Pavel
Pavel
2 let
Reply to  Larion

Ano,sám jsem v DD prožil část dětství a jsem za to dodnes velmi rád.Bydlet u ….. bych nedal,i když mi jinak nevadí.

TTT
TTT
2 let
Reply to  Larion

klasický kolovrátek gay lobbistů. Víte kolik heteropárů čeká na vhodné dítě k adopci? Hodně. Bohužel většina dětí v domovech je neadoptovatelná. Buď jsou moc staré, nebo rodiče nedali svolení k adopci. Podle statistik je v Česku adoptováno zhruba 300 dětí ročně.Přesto je stále více zájemců o osvojení než počet právně volných dětí. Takže požadavek na adopce gay páry je úplně mimo realitu. Šlo by maximálně adoptovat biologické dítě partnera. Ale kategoricky bych gayům zakázal náhradní matky- to je sprosté kupčení s životy dětí, sprostý obchod s lidmi za peníze!

Franta
Franta
2 let

Podporuji sňatky …….. a lesbiček v emerice. Z takových vztahů se nebudou rodit žádní další amíci a emerika si v klidu postupně vych cípá. Svět ovládne Čína, kde se děti rodí přirozeně po sexu.

Ivana
Ivana
2 let
Reply to  Franta

Ano, u nás se klonují

reklama
8
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x