Několik hodin před katastrofou předpovídali tornádo na Moravě. Lidé z toho měli srandu

tornado morava
Ničivé následky tornáda na Moravě
Foto: HZS JMK
Autor: Petr Karásek27. 6. 2021

Facebooková stránka Počasí online Morava předpovídala ve čtvrtek již krátce po poledni, že by se mohlo vyskytnout tornádo. Příspěvek vzbudil i několik reakcí, které si z toho dělaly srandu. K večeru tornádo na jižní Moravě opravdu udeřilo a zanechalo za sebou rozsáhle škody. Největší škody hlásí obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.

Předpověď tornáda není nikdy jednoduchá, nicméně příspěvek stránky Počasí online Morava varoval ve svém úvodu před extrémními bouřkami. “Modely bohužel značí pro naši Moravu velmi vhodné podmínky pro vznik velmi silných bouřek. Energie v podobě Cape se pohybuje velmi vysoko 3000/3800 a podmínky pro supercely jsou vysoké,” píše se v příspěvku.

Autoři varování očekávali výskyt silných bouřek s krupobitím o průměru 4 až 6 centimetrů, i ty se během čtvrtečního večera objevily. Dále očekávali přívalové srážky a silný vítr. “Vyloučit nemůžeme ojediněle i výskyt tornáda. Dnešní podmínky jsou opravdu hrozné,” stojí v závěru příspěvku, který byl publikován ve čtvrtek v čase 12:45.

“Doufám, že se to nestane. U nás v Mikulově nám stačí jen deštík,” napsala žena z oblasti, poblíž které později řádilo tornádo.

Někteří uživatelé však z tohoto varovného příspěvku měli akorát srandu. “Vy tam máte jinou živelnou pohromu, má rád motýle,” napsal například jeden z nich v narážce na premiéra při dotazu, jak to bude v Praze. “Super, tak třeba se to konečně vyplní, abychom si užili,” napsala zase další uživatelka.

“Straší. Já o ničem nevěděla a syn mi přišel ze školy, že mamko dneska bude Tornádo,” napsala s vysmátou reakcí jedna žena. “Stále se ještě smějete?” odpověděla jí jiná uživatelka poté, co Moravou o pár hodin později prošlo ničivé tornádo.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
2 měsíců

Když vidím nekončící práce a aktivitu a obětavost lidí spoluobčanů jednotlivců a řemeslníků jak si kolektivně pomáhají v postižené oblasti Moravy, ale bohužel nestíhají nestíhají nestíhají, tak jak by bylo zapotřebí…tito obětavci nemohou nahradit bývalé České státní firmy prodané zahraničním západním magnátům jako byl státní Metrostav, IPS, Průmstav, Vodní stavby a další mamutí státní podniky, které by zvládli práce po tornádu do 14 dnů oproti obětavcům, jednotlivcům a živnostníkům, které podporují dobrovolní hasiči a stát a nečeská TV média žvástají a žvástají a žvástají…no musíme si na kapitalizmus a na to, že žádná z velkých Českých do zahraničí prodaných firem NEPOMUŽE….no musíme si stále zvykat

Magdaléna
Magdaléna
2 měsíců

Co ti lidé ještě napíšou, nakonec si za to mohou sami na Moravě, že tam mají domy. Příště se bude psát, že jsou v tornádové zóně a nikdo je nebude chtít pojistit.

Kristýna
Kristýna
2 měsíců
Reply to  Magdaléna

Vy jste stejně hloupá jako ti, co se té předpovědi smáli.

obr
obr
2 měsíců

Jestli si Facebooková stránka nevymýšlí on ted bude každý generál.

JARDA
JARDA
2 měsíců

Dnes jsem se díval na počasí a , je patrné , že se tzv. střih větru formuje na horním Rakouskem. Z tohoto seskupení se vytváří obvykle super cela. Jihozápadní proudění jde opět na Brno a Znojmo.

JARDA
JARDA
2 měsíců

Moraváky mám rád ale jak se zdá, mají z toho vína mozkový zkrat. Dnes má každý internet a lze se prostě podívat jaké bude počasí. Jenže oni raději sedí ve sklípku a degustují. No ono Češi nejsou o moc lepší. Doufám , že se všichni poučí.

Kristýna
Kristýna
2 měsíců
Reply to  JARDA

Další, co má mozek na procházce.

Miroslav
Miroslav
2 měsíců

Nedivte se,tornádo tan nikdy nebylo,ale co je to platné,když se objevilo a začalo likvidovat obytné domy..Ale co dál,že?Lidé si to znova postaví pár, let bude klid a znova to přijde.

Fery
Fery
2 měsíců

No potěš do budoucna se máme na co těšit 🙁

Ornyl
Ornyl
2 měsíců

HLavně je třeba si stavět baráky se sklepem a ne bez něj, jak to mnozí dělají nyní.

Ornyl
Ornyl
2 měsíců

Hlavně že mnozí absolventi tzv. vysoké školy života nadávají ne nevládky, i když o nich prd ví. Ovšem mnohé mají mezi sebou odborníky na úrovni profesionálů, mnohdy ještě vyšší.

Ufo
Ufo
2 měsíců

S největší pravděpodobností se tornado vrátí. Je otázka zda se z toho vláda poučí a zřídi trvalou ostrahu před tornady.

Lukáš
Lukáš
2 měsíců
Reply to  Ufo

Ostrahu před tornády? Výstraha před velmi silnými bouřemi vydána byla, stejně tak výstraha před supercelární bouřemi. Tak nevím co s tím má společného vláda. Už z pořízených videii bylo jasné že je každý zvědavý a bohužel i na to několik osob doplatilo.. Smutný ale je to tak.

Jan
Jan
2 měsíců

priste si srandu uz delat nebudou 🙂

Jura
Jura
2 měsíců

Nadávat na předpověď která nevyšla umíme všichni do jednoho, taky si ráno zanadávám když leje jako z konve místo slunečného dne který slíbila předpověď. Na varování před bouřkami ale docela dám, u nás obvykle vyjde a nebo se to vyřádí o vesnici vedle. Tornádo zrovna tak, je to tuším tři roky co zpustošilo obec Chrášťany která je cca 10 km od nás, škody byly velké ale také velké štěstí že lehly snad jen staré stodoly a nikdo nepřišel o bydlení, nebo hůř o život.

KarelFenyk
KarelFenyk
2 měsíců

Nebyli jsme na tento přírodní jev připraveni. Ono se toho moc nedá dělat, ale je možno si lépe chránit zdraví i životy ve vhodných úkrytech. A po těchto zkušenostech si je předem vytypovat kam pak rychle utéci. Ono se mi to dobře říká ale když už něco přijde člověk také začne zmatkovat.

Simona
Simona
2 měsíců

Bohuzel jsme ztratili veskery respekt, uctu a pokoru k prirodě. Ta nam ted ukazuje, kdo je tu panem.

JARDA
JARDA
2 měsíců
Reply to  Simona

No nevím, ale po je to pokora a úcta k přírodě , ale vím že naše zeměkoule se chová jak chce v rámci sluneční soustavy , a my se musím podřídit.
Chce to jenom myslet a konat. Asi tak.

Kotas
Kotas
2 měsíců

Lidi jsou prostě I…..
Až jim dotne, pak teprve tenko pískaj !

19
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x