Několik hodin před katastrofou předpovídali tornádo na Moravě. Lidé z toho měli srandu

tornado morava
Ničivé následky tornáda na Moravě
Foto: HZS JMK
Autor: Petr Karásek27. 6. 2021

Facebooková stránka Počasí online Morava předpovídala ve čtvrtek již krátce po poledni, že by se mohlo vyskytnout tornádo. Příspěvek vzbudil i několik reakcí, které si z toho dělaly srandu. K večeru tornádo na jižní Moravě opravdu udeřilo a zanechalo za sebou rozsáhle škody. Největší škody hlásí obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.

reklama

Předpověď tornáda není nikdy jednoduchá, nicméně příspěvek stránky Počasí online Morava varoval ve svém úvodu před extrémními bouřkami. “Modely bohužel značí pro naši Moravu velmi vhodné podmínky pro vznik velmi silných bouřek. Energie v podobě Cape se pohybuje velmi vysoko 3000/3800 a podmínky pro supercely jsou vysoké,” píše se v příspěvku.

Autoři varování očekávali výskyt silných bouřek s krupobitím o průměru 4 až 6 centimetrů, i ty se během čtvrtečního večera objevily. Dále očekávali přívalové srážky a silný vítr. “Vyloučit nemůžeme ojediněle i výskyt tornáda. Dnešní podmínky jsou opravdu hrozné,” stojí v závěru příspěvku, který byl publikován ve čtvrtek v čase 12:45.

“Doufám, že se to nestane. U nás v Mikulově nám stačí jen deštík,” napsala žena z oblasti, poblíž které později řádilo tornádo.

Někteří uživatelé však z tohoto varovného příspěvku měli akorát srandu. “Vy tam máte jinou živelnou pohromu, má rád motýle,” napsal například jeden z nich v narážce na premiéra při dotazu, jak to bude v Praze. “Super, tak třeba se to konečně vyplní, abychom si užili,” napsala zase další uživatelka.

“Straší. Já o ničem nevěděla a syn mi přišel ze školy, že mamko dneska bude Tornádo,” napsala s vysmátou reakcí jedna žena. “Stále se ještě smějete?” odpověděla jí jiná uživatelka poté, co Moravou o pár hodin později prošlo ničivé tornádo.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

Když vidím nekončící práce a aktivitu a obětavost lidí spoluobčanů jednotlivců a řemeslníků jak si kolektivně pomáhají v postižené oblasti Moravy, ale bohužel nestíhají nestíhají nestíhají, tak jak by bylo zapotřebí…tito obětavci nemohou nahradit bývalé České státní firmy prodané zahraničním západním magnátům jako byl státní Metrostav, IPS, Průmstav, Vodní stavby a další mamutí státní podniky, které by zvládli práce po tornádu do 14 dnů oproti obětavcům, jednotlivcům a živnostníkům, které podporují dobrovolní hasiči a stát a nečeská TV média žvástají a žvástají a žvástají…no musíme si na kapitalizmus a na to, že žádná z velkých Českých do zahraničí prodaných firem NEPOMUŽE….no musíme si stále zvykat

Kristýna
Kristýna
1 rok

Další, co má mozek na procházce.

Magdaléna
Magdaléna
1 rok

Co ti lidé ještě napíšou, nakonec si za to mohou sami na Moravě, že tam mají domy. Příště se bude psát, že jsou v tornádové zóně a nikdo je nebude chtít pojistit.

Kristýna
Kristýna
1 rok
Reply to  Magdaléna

Vy jste stejně hloupá jako ti, co se té předpovědi smáli.

obr
obr
1 rok

Jestli si Facebooková stránka nevymýšlí on ted bude každý generál.

Miroslav
Miroslav
1 rok

Nedivte se,tornádo tan nikdy nebylo,ale co je to platné,když se objevilo a začalo likvidovat obytné domy..Ale co dál,že?Lidé si to znova postaví pár, let bude klid a znova to přijde.

Fery
Fery
1 rok

No potěš do budoucna se máme na co těšit 🙁

reklama
16
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x