Neschopný ministr Válek nám léky nezajistí. Možná by se mohl zapojit prezident místo čmárání po tancích

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
vlastimil valek
Ministr zdravotnictví Válek
Foto: TOP 09
Autor: Radek Polívka3. 5. 2023

Místo výletů se slovenskou prezidentkou Čaputovou a přesvědčování přesvědčeného (Ukrajiny) o tom, že jim budeme nadále pomáhat, by se mohl prezident Pavel obrátit zpět k lidem, kteří ho zvolili. Trápí nás nejen drahé energie, vysoká inflace, rekordně narůstající dluh, ale i nedostatek léků. V každé normální společnosti by posledně zmíněné už dávno stálo hlavu každého ministra zdravotnictví. Zde se nic neděje.

reklama

Za selhání ministerstva zdravotnictví považuje nedostatek léků například i prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dokážete si představit tu mediální masáž v televizi, kdyby se něco takového stalo před pár lety za Babišovy vlády? Reportéři by ministra ve svých reportáži grilovali tak dlouho, dokud by neodstoupil.

V tomto naprosto tristním případě se nic takového neděje. Brněnský radiolog Válek, který zřejmě místo své práce raději hraje hry na mobilu, nemá dostatek schopností vést ministerstvo a zároveň nemá dostatek soudnosti na to, aby rezignoval sám. A premiér Fiala raději strká hlavu do písku a trajdá po světě, než aby řešil personální otázky své pětikoaliční vlády slepené z pěti nesourodých stran, jehož jedinou agendou na domácí scéně se stalo držet pětikoalici pohromadě za každou cenu, což je pro občany opravdu výhra.

A tak by si člověk řekl, že když ministr nekoná, premiér se schovává před vlastní zodpovědností, tak co třeba prezident, kterého jsme si s velkou slávou nedávno zvolili? Ten zase místo toho, aby skutečně řešil palčivé problémy nás Čechů, tak létá po Evropě s prezidentkou Čaputovou a čmárá vzkazy na tanky.

Chápu, že trávit čas společným výletem po Evropě s pěknou ženou je fajn, chápu i to, že jako vojáka to prezidenta táhne pořád k tankům, ale mohl by začít pracovat i pro občany, kteří jej zvolili, a dokonce i nezvolili, protože je prezidentem všech občanů České republiky.

Kdyby raději prezident využil zahraničních cest k zajištění dodávek léků, když je neschopný ministr zdravotnictví nedokáže zajistit. Nebo kdyby alespoň zatlačil na premiéra Fialu, aby svého neschopného ministra odvolal (zralý na odvolání je ze stejného důvodu i ministr financí) a nahradil někým, kdo si bude vědět rady. Dočkáme se někdy? Uvidíme.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x