Vláda by měla zvážit, zda nezvýšit počet ministrů. Peněz na to máme asi dost

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fiala vlada
Premiér Fiala
Foto: Úřad vlády ČR
Autor: Radek Polívka3. 5. 2023

Po setkání prezidenta Pavla s premiérem Fialou jsme se dozvěděli, že Pavel bez mrknutí oka jmenuje nové ministry včetně ministra pro evropské záležitosti, jehož potřebu vysvětlovala vláda předsednictvím EU, které už jaksi skončilo. Konečně máme hodného prezidenta, který všechno odkýve.

reklama

Po včerejšku, kdy si na tiskové konferenci tak pěkně zanotoval společně prezident s premiérem, ve mě jímá lehká zlost ze současného stavu, která přechází v apatii, a tak alespoň píšu tuto rádoby vtipnou glosu. Fialově vládě tuze chybí mocenská opozice, kterou představoval například bývalý prezident Zeman. Výsledky vidíme dnes a denně.

Fialova pětikoalice nesourodých stran absolutně rezignovala nejen na to, dát stát dohromady, což slibovali mimo jiné před volbami, ale vůbec na to stát nějak smysluplně řídit. Tato vláda nevládne, ale panuje. Rekordně nás zadlužila, nedokázala si poradit s drahými energiemi, inflací ani zajistit dostatek běžných léků, ale zato rozdává posty, rajzuje po světě, uděluje poddaným knížecí rady a vesele se všem směje do obličeje.

Kdyby došlo ke zrušení nepotřebného postu ministra pro evropské záležitosti, mohli jsme jako stát ušetřit téměř dva a půl milionu korun ročně na platu ministra, kterým se od ledna zvýšil plat skoro na 200 tisíc měsíčně, a k tomu další peníze za různé poradce a asistenty. Ale asi máme peněz ve státní kase dost.

Proto se poté, co prezident Pavel poslušně odkýval premiérovi jmenování nových ministrů, zamýšlím nad tím, zda by vláda neměla ještě navýšit počet ministrů?

Ministr pro Green Deal, ministr pro námořní dopravu (excelentní pro Piráty), ministr pro výskyt tornád, ministr přes signály, ministr pro vytváření ministerstev. Vláda nám jasně ukazuje, že ministrů, náměstků, předsedů a nevím čeho ještě, prostě nikdy není dost.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x