ODS se pustila do Babišovy stínové vlády. Utahuje si ze Schillerové, Havlíčka nebo třeba Brabce

stinova vlada ano
Bývalý premiér Babiš představil svou stínovou vládu
Foto: ANO
Autor: Radek Polívka20. 1. 2022

Andrej Babiš se dnes vytasil s opozičním trumfem v podobě stínové vlády, která zde byla kdysi i v opoziční dobách Mirka Topolánka, Jiřího Paroubka nebo třeba Miloše Zemana. Vítr z plachet chce tomuto kroku ze strany ANO vzít nová antikampaň ODS s názvem Temné stíny stínové vlády.

reklama

Bývalý premiér Babiš dnes představil svou stínovou vládu a s tím i spojenou kampaň s názvem Ano, jedeme dál. Babišova stínová vláda je složena z bývalých ministrů a dalších známých osobností hnutí ANO. Na tento krok však vzápětí zareagovala ODS pomocí antikampaně.

Koalici Spolu, ve které hraje zásadní roli ODS, se sázka na antikampaň před volbami vyplatila. Jejich plakáty s temnými obrazy Babiše, Okamury a komunisty Vojtěcha po celé republice varovali před vládou takzvaných extremistů, populistů a komunistů. Antikampaní bylo i heslo Babišova drahota. Koalice Spolu následně volby vyhrála a ODS získala post premiéra v osobě Petra Fialy.

Svou novou antikampaň nazvala ODS jako Temné stíny stínové vlády. Utahuje si v ní například z bývalé ministryně financí Schillerové, bývalého dvojministra Havlíčka, bývalého ministra pro životní prostředí Brabce, bývalé hejtmanky Středočeského kraje Pokorné Jermanové, ale třeba i z hejtmana Moravskoslezského kraje Vondráka.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x