Zaplacené průzkumy Babišem jsou nesmysl, odvrací šéfové agentury útok senátora. Pirátům to prý jenom nejde

babis ano
Lídr hnutí ANO Andrej Babiš
Foto: Facebook Andreje Babiše
Autor: Petr Karásek14. 9. 2021

Ředitel agentury STEM Martin Buchtík se vyjádřil ke spekulacím ze strany Piráta Wagenknechta o zaplacených průzkumech. V rámci měření agentury STEM dosáhlo ANO naposledy 32,4 procent a obě protibabišovské koalice zde značně ztrácejí. Wagenknecht tvrdí, že si měl Andrej Babiš nejen u této agentury připlatit 5 procent.

reklama

Pirátský senátor Wagenknecht nařkl Andreje Babiše z podplácení průzkumů. Své nedělní tvrzení senátor dále nedoložil, chtěl by však podle svých prvotních slov celou záležitost prošetřit na půdě Senátu.

K tomuto nařčení se včera vyjádřil ředitel agentury STEM Martin Buchtík. Ten ve svém vyjádření narážel i na šéfredaktora serveru Forum24, který včera pod Tweetem Wagenknechta bez souvisejících důkazů napsal, že jedno procento stojí prý milion korun.

Buchtík napsal i to, že si na předchozí průzkumy stěžoval také Andrej Babiš. Ten si měl stěžovat zase z opačného důvodu – že agentura výsledky ANO schválně nadhodnocuje, což hnutí může ve výsledku uškodit.

Pod Buchtíkův příspěvek vložil také uživatel Tomáš snímek výsledků průzkumu agentury Data Collect, který shodou okolností vyšel ve stejný den jako ten od STEM, avšak s vyrovnanějšími výsledky.

Průzkumy však mohou být přirozeně nepřesné, přeci jen se obvykle provádějí na vzorku okolo 1000 respondentů s odchylkou v rámci i několika jednotek procent. Liší se pak také jejich metodika.

K obviněním se vyjádřil zároveň i sociolog a předseda správní rady STEM Jan Hartl. Útočí podle něj prý ti, kterým to nejde. “Bohužel ti, kterým ta čísla nevycházejí dobře, místo toho, aby to použili jako hodnotnou informaci, že jejich kampaň v současné době nepřináší náležité ovoce, tak volí agresi. V minulosti jsme byli terčem i jiných útoků, ale to nebudu vytahovat. Neodůvodněný útok je to zcela zaručeně. Můžu garantovat, že s Andrejem Babišem ani s hnutím ANO nejsme v žádném kontaktu ani jsme od něj nic neinkasovali,” uvedl v dnešním rozhovoru pro Parlamentní Listy Jan Hartl.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Novák
Novák
1 rok

Lidé mají plné zuby Pirátu+Stan a koalice Spolu s tim jejich 2 roky trapným antiBabiš a mají také plné zuby servilních redaktoru a komentatoru v mediích a hlavně v ČT09 která je hlásnou troubou opozice tak jako časopis Reflex !! Také pro to bude mít ANO 29-30% SPD 13-13.5 % PŘISAHA 5%

reklama
1
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x