Palestinci v Berlíně a jiných západních městech oslavují běsnění Hamásu na území Izraele

palestina kanada
Záběry slavících podporovatelů z Kanady s vlajkou Palestiny
Foto: Visegrad24
Autor: Petr Karásek8. 10. 2023

Děsivé záběry z vpádu palestinského hnutí Hamás na izraelská území, kdy došlo dle mnohdy explicitních záběrů na sociálních sítích k vraždění civilistů, nelidskému zacházení s vojáky a únosům zajatců, vystřídaly stejně tak šokující záběry, na kterých Palestinci a podporovatelé Hamásu oslavují tyto činy v ulicích Berlína a jiných západních měst.

reklama

Záběry zveřejnil účet Visegrad24, který na síti X sleduje více než půl milionu lidí. Na následujících záběrech oslavují podporovatelé Hamásu v ulicích Berlína za dohledu policie útok na Izrael.

Podobné záběry s vlajícími palestinskými vlajkami jsou k vidění i v centru Londýna, kde žijí početné komunity z řad přistěhovalců.

Po útoku na Izrael se objevily také oslavné záběry z Kanady.

V Kandě došlo i na oslavnou jízdu na korbě pick-upu.

Není to poprvé, co dochází k problémům s početnými komunitami muslimů v západních zemích. Například při loňském mistrovství světa ve fotbale došlo zejména ve Francii, ale i Belgii či Nizozemsku k masivním potyčkám migrantů s marockými kořeny či jejich potomků druhé a třetí generace s policií a dalšími fanoušky. Někteří odborníci na migraci uvádějí, že početné komunity lidí, co necítí sounáležitost se zemí, ve které žijí, by mohly časem představovat pro Evropu bezpečnostní problém.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x