Vrtěti Babišem. Ministr vnitra zvyšuje sázky a také pochybnosti

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
starostove vit rakusan
Šéf hnutí STAN Vít Rakušan
Foto: STAN
Autor: Petr Karásek27. 9. 2023

Krizový management Víta Rakušana jede na plné obrátky. Od doby, co vyšlo najevo, že vlastnil stejný šifrovací telefon jako spolustraníci Gazdík s Polčákem, a který používal gang okolo Michala Redla k domlouvání kšeftů, kope ministr vnitra kolem sebe, jak to jen jde.

reklama

Vít Rakušan hraje o hodně, sázky jsou vysoko a uvědomuje si to ve vládě každý. Jediná kritika netransparentního chování Rakušana vyšla z vládního tábora pouze od Piráta Michálka. Rakušan se chce udržet ve funkci ministra vnitra za každou cenu a premiér sází opět jako vždy na vymlčení celé situace. Pryč jsou ony proklamace Fialovy vlády z opozičních dob o tom, jak má politik nést politickou odpovědnost při pouhém podezření na pochybné či netransparentní chování.

Ať si celou věc ujasníme. Samotné používání šifrovacího telefonu či aplikace není nic špatného. Tím také Vít Rakušan argumentuje a vydává jedno posměšné video za druhým, kdy například šifrovaně píše Andreji Babišovi na WhatsApp. Tohle je bod, který nechápe více lidí a nechávají se tak Vítem Rakušanem lacině uchlácholit. Jádrem problému není použití šifrování jako takového, ale používání stejného šifrovacího telefonu, který používali aktéři Dozimetru, do kterého byli zapojení i členové STAN (minimálně v osobě Petra Hlubučka). To už podezřelé je, ať už si to, pane ministře, chcete připustit, či nechcete.

Vrtěti Babišem

Co však spolehlivě funguje na voliče vládních stran, je vrtěti Babišem. Jakmile dojde na nějaký problém nebo průšvih, odvede se pozornost na Babiše nebo Agrofert, což mnohým vládním voličům stačí k tomu, aby nasadili klapky na oči a všechny kauzy vymlčeli společně s premiérem Fialou.

Šéf hnutí STAN tedy přešel do protiútoku a navezl se s notnou dávkou arogance sobě vlastní do předsedy ANO za to, že používá TikTok. Že je to naprosto nesmyslná reakce a obrana jak u prvňáčka, co spolužákovi snědl svačinu? Ono to funguje, jeho příspěvek na Xku má přes 1000 souhlasných reakcí.

Podobných posměšných videí a reakcí, které mají zakrýt původní problém, vydal Vít Rakušan na síti X hned několik. Napočítal jsem minimálně pět. Do toho ministr zakomponoval příběh o tom, jak si s jeho šifr telefonem hráli jeho děti. Až si říkám, jestli by neměl zvolnit, protože i nejzarytější fanoušek, kterému stačí předhodit Babiše jako kost psovi, by mohl nabýt dojmu, že člověk, co nic neskrývá, by neměl potřebu takto urputně vystupovat a vymýšlet si všelijaké historky od špionážních až po ty vyloženě směšné.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x