Paroubek: Presumptivní ministr zdravotnictví Válek z TOP 09 nemá na covid žádný plán, umí jen kritizovat

jiri paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Petr Karásek29. 10. 2021

Jiří Paroubek se po fiasku levice v posledních volbách pomalu vrací do veřejného prostoru a komentuje události posledních týdnů. Může být za tím jeho touha po politickém comebacku, ať již v podobě návratu do čela ČSSD, nebo kandidatury na prezidenta. Paroubek se nyní ostře opřel do zřejmě budoucího ministra zdravotnictví Vlastimila Válka z TOP 09.

reklama

Paroubek kritizuje Válkovu neochotu zapojit se osobně do řešení koronavirové situace. “Čísla nakažených covidem každodenně rostou. Rostou i počty hospitalizovaných s touto nemocí a pochopitelně také mrtvých. Pan budoucí ministr je ale v klidu. Prý nechce být někde blízko premiéra A. Babiše. Tady ale, proboha, nejde o premiéra, tady jde o občany této země a jejich životy,” píše Paroubek na svém blogu.

Podle politického matadora nemá Válek pro boj s covidem vůbec žádný plán, umí podle něj pouze kritizovat. “Z MUDR. Válka už také vylezlo, že vlastně nemá žádnou strategii, ze které by vycházel v boji proti čtvrté vlně pandemie. Prostě, dosavadní opozice jen kritizovala, rozbíjela postup Babišovy vlády. Není schopna vyprodukovat ve svých anticovid týmech, které průběžně oslavovala téměř jako centrální mozek lidstva, žádnou ucelenou myšlenku jak věci řešit,” uvádí dále Paroubek.

Koalice Spolu představila covidový tým

Koalice Spolu o den později představila takzvaný Národní institut pro zvládnutí pandemie s 28 členy, který má řešit boj s covidem. “Tým koalice Spolu představuje složení odborného týmu, který bude k dispozici k současné i budoucí vládě k diskusi nad vývojem pandemie covid-19. Společným cílem této skupiny je pomoci ministerstvu získat stanovisko expertů z různých spekter, kteří však budou dávat dohromady jednotné názory. Skupina bude vystupovat formálně pod názvem Národní institut pro zvládnutí pandemie,” uvádí AntiCovid tým.

Skupina má být apolitická a objektivní. “Klíčem k sestavení této skupiny byla odbornost jejich členů, skupina je tedy výhradně apolitická a objektivní. Členové této skupiny jsou připraveni zapojit se ihned do přípravy strategie boje proti pandemii. Složení skupiny není finální, počítá se s jejím postupným rozšiřováním,” stojí dále v prohlášení.

Vedoucím institutu bude vakcinolog Roman Chlíbek, který je však zároveň i členem Rady vlády pro zdravotní rizika, která pomáhá s epidemií koronaviru už současné vládě. Na seznamu jsou i další známá jména, která řešila krizi už s Babišovou vládou jako epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal, který vedl už poradní tým MeSES, dále také ředitel ÚZIS Ladislav Dušek či šéf Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x