Piráti nemají soudnost. Nejdřív mohl za špatný volební výsledek Babiš, teď zase úspěšnější koaliční partner

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
pirat profant
Ondřej Profant, který Pirátům svými výroky zavařil
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Radek Polívka3. 11. 2021

Piráti utrpěli ve volbách do Sněmovny debakl, při kterém ztratili 18 mandátů. Musí se tak spokojit s pouhými 4 poslanci. A právě s takovýmto tristním výsledkem se doposud Pirátští členové nesmířili, hledají tak viníky všude okolo. Prvně mohla za jejich neúspěch tvrdá Babišova kampaň, teď za něj mohou zase Starostové. Co se podívat prvně na sebe?

reklama

Primární Pirátský cíl odstavit Babiše od moci se sice vydařil, samotní Piráti však mohou jen horko těžko považovat volby za úspěšné. Kandidáti koaličního partnera přeskákali díky kroužkům voličů jejich kandidáty a ve výsledku z toho vznikl obrovský nepoměr 33 poslanců Starostů ku pouze 4 poslancům Pirátů.

A právě tento výrazný nepoměr mezi koaličními partnery začal vytvářet třecí plochy už před sestavením nové vlády. Pirátská strana si nechala vypracovat analýzu, která následně unikla do médií, jejíž výsledek mnohé v době jednání o nové vládě zrovna dvakrát nepotěší.

Podle Pirátské analýzy, kterou zveřejnil server Neovlivni.cz, totiž mohou za jejich neúspěch ve volbách členové hnutí STAN včetně předsedy Víta Rakušana, kteří voliče měli nabádat ke kroužkování vlastních kandidátů.

Proti tomuto Pirátskému naříkání se začal ostře vymezovat například Zdeněk Hraba, který byl zvolen za Starosty do role senátora. Podle něj si Piráti mohou za neúspěch především sami a neměli by hledat vnějšího nepřítele.

Zdeněk Hraba také podotýká, jaký asi úspěch mohly mít šokující výroky, které zaznívaly z úst Pirátů, kdy například tehdejší Pirátský poslanec Profant označil kolegy ze Sněmovny za bílé páprdy inklinující k fašismu.

Pirátům by tak možná opravdu prospělo, kdyby nehledali viníky všude okolo, ale podívali se primárně do svých vlastních řad. Současná situace totiž zavání nedostatkem soudnosti.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x