Petr Kolář nazpíval hymnu pro SPD, schytal za to mnoho nenávisti. Vyjádřil se i starosta Řeporyjí

petr kolar
Zpěvák Petr Kolář
Foto: Aktron / Creative Commons / CC BY 3.0
Autor: Radek Polívka16. 7. 2021

Za lidi férově hrát, chránit svůj národ, svůj stát, zní slova písně, kterou nazpíval pro SPD zpěvák Petr Kolář. Se svými tóny a pronárodním textem však nepochodil zejména u kritiků SPD. Někteří jej kvůli této písní i hrubě urážejí. Samotného zpěváka to překvapilo.

reklama

Hymna poprvé zazněla při čtvrtečním startu kampaně SPD pro podzimní volby. Zpěvák Petr Kolář ji během zahájení na pražské Letné zazpíval na živo a měl by ji zpívat i během jarmarků, které SPD chystá v několika městech v rámci své předvolební kampaně.

Spojení Petra Koláře s SPD však nemohou rozdýchat zarytí odpůrci SPD, kteří zpěváka v diskuzích označují za dno a póvl. Někteří mu dokonce nadávají do hlupáka.

Svou nenávist vůči Kolářovi vyjádřil i starosta Řeporyjí za ODS a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný.

SPD volit nebudu, ale píseň se mi líbí

Vlna nenávisti, která se na jinak oblíbeného rockera přiřítila jej samotného překvapila. Kolář tvrdí, že není politik, SPD volit nebude, ale píseň o vlasti, kterou nazpíval, se mu líbí.

Celou událost poté komentoval značně rozladěn. “Rozhodl jsem se, že už to nebudu ani číst, a rozhodně se k tomu nebudu dál vyjadřovat. Jenom bych rozvířil další nepříjemné diskuze a negativní vlny. Lidi by si měli uvědomit, že jsem hudebník a nazpíval jsem písničku, která mě zaujala, je líbivá a ukazuje moji lásku k vlasti. Nejsem politik a s politikou nemám nic společného. SPD nebudu volit ani nejsem její tváří,” řekl Kolář pro server Super.cz.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
172 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
KAZATEL
KAZATEL
10 měsíců

Nezesměšňujte všechno,vždyť je to krásná píseň.Ale to myslím vážně,a upřimně.Buďme hrdi na naši krásnou zem.

HAVELKOVÁ HELENA
HAVELKOVÁ HELENA
11 měsíců

VDYT TÁ PÍSEN JE NÁS, O STÁTĚ, A LIDECH. PRAVDA JETO NÁPAD OD O. OKAMURI, TAK JE ZLE. KDYBY TO NAVRHLI ODESÁSĆI, NEBO TOPKAŘÍ, TO BY BYLO JINÉ. p. OKAMURO NEDEJTE SE , STOJÍME ZA VÁMA.

Ivan
Ivan
11 měsíců

Pokud někdo nazpívá pídeň pro politickou stranu, navždy s tou stranou bude spojován i když řekne, že není jejich příznivcem nebo že ho politika nezajímá. Myslím, že Kolář udělal chybu. Z rockera klesl na popového zpěváka. Asi věděl proč to dělá, asi mu to víc neslo. Ale tímto klesl na pouťového zpěváka kýčovitých politických písní. Pokud neměl na chleba, mohl třeba nazpívat písničky pro děti. Sice se to teď snaží obhájit před lidmi i před svým svědomím ale v skrytu duše toho možná už lituje.

Ivana
Ivana
10 měsíců
Reply to  Ivan

to je ,ale hloupost co píšete pan Kolář je zpěvák a když se mu ta píseň líbí tak je to jeho práce ,kdyby se mu nelíbila tak by ji určitě nenazpíval i kdyby to mělo být pro prezidenta .Máte hodnotit slova té písně to co říkají a ,že je to hymna SPD jen ukazuje vlastenectví SPD a mě jako vlastence je úplně jedno kdo by tu písen zpíval tím nechci říci , že pan Kolář ji nenazpíval perfektně je ubohost od anti Okamurovců napadat zpěváka

Roman Valnoha
Roman Valnoha
11 měsíců

To je p…. …song hrůza…a pak tam lítá vlasteneckej pingpong????

Antonin Kania
Antonin Kania
11 měsíců

….pan Kolář je JEDNIČKA !!!

Zdeněk
Zdeněk
11 měsíců

Kolář a jeho otevřené pražské vokály, to se nedá poslouchat. Muzika dobrá, slova s…ka. Stejně jako budovatelské písně. Třeba Ludvík Podéšť – výtečná muzika a Vítězslav Nezval – slova s…ka. Modré a bílé průvody mužů a žen…….

reklama
172
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x