Petr Kolář nazpíval hymnu pro SPD, schytal za to mnoho nenávisti. Vyjádřil se i starosta Řeporyjí

petr kolar
Zpěvák Petr Kolář
Foto: Aktron / Creative Commons / CC BY 3.0
Autor: Radek Polívka16. 7. 2021

Za lidi férově hrát, chránit svůj národ, svůj stát, zní slova písně, kterou nazpíval pro SPD zpěvák Petr Kolář. Se svými tóny a pronárodním textem však nepochodil zejména u kritiků SPD. Někteří jej kvůli této písní i hrubě urážejí. Samotného zpěváka to překvapilo.

Hymna poprvé zazněla při čtvrtečním startu kampaně SPD pro podzimní volby. Zpěvák Petr Kolář ji během zahájení na pražské Letné zazpíval na živo a měl by ji zpívat i během jarmarků, které SPD chystá v několika městech v rámci své předvolební kampaně.

Spojení Petra Koláře s SPD však nemohou rozdýchat zarytí odpůrci SPD, kteří zpěváka v diskuzích označují za dno a póvl. Někteří mu dokonce nadávají do hlupáka.

Svou nenávist vůči Kolářovi vyjádřil i starosta Řeporyjí za ODS a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný.

SPD volit nebudu, ale píseň se mi líbí

Vlna nenávisti, která se na jinak oblíbeného rockera přiřítila jej samotného překvapila. Kolář tvrdí, že není politik, SPD volit nebude, ale píseň o vlasti, kterou nazpíval, se mu líbí.

Celou událost poté komentoval značně rozladěn. “Rozhodl jsem se, že už to nebudu ani číst, a rozhodně se k tomu nebudu dál vyjadřovat. Jenom bych rozvířil další nepříjemné diskuze a negativní vlny. Lidi by si měli uvědomit, že jsem hudebník a nazpíval jsem písničku, která mě zaujala, je líbivá a ukazuje moji lásku k vlasti. Nejsem politik a s politikou nemám nic společného. SPD nebudu volit ani nejsem její tváří,” řekl Kolář pro server Super.cz.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
169 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
HAVELKOVÁ HELENA
HAVELKOVÁ HELENA
10 dní

VDYT TÁ PÍSEN JE NÁS, O STÁTĚ, A LIDECH. PRAVDA JETO NÁPAD OD O. OKAMURI, TAK JE ZLE. KDYBY TO NAVRHLI ODESÁSĆI, NEBO TOPKAŘÍ, TO BY BYLO JINÉ. p. OKAMURO NEDEJTE SE , STOJÍME ZA VÁMA.

Ivan
Ivan
15 dní

Pokud někdo nazpívá pídeň pro politickou stranu, navždy s tou stranou bude spojován i když řekne, že není jejich příznivcem nebo že ho politika nezajímá. Myslím, že Kolář udělal chybu. Z rockera klesl na popového zpěváka. Asi věděl proč to dělá, asi mu to víc neslo. Ale tímto klesl na pouťového zpěváka kýčovitých politických písní. Pokud neměl na chleba, mohl třeba nazpívat písničky pro děti. Sice se to teď snaží obhájit před lidmi i před svým svědomím ale v skrytu duše toho možná už lituje.

Roman Valnoha
Roman Valnoha
15 dní

To je p…. …song hrůza…a pak tam lítá vlasteneckej pingpong🤣🤣🤣🤣

Antonin Kania
Antonin Kania
15 dní

….pan Kolář je JEDNIČKA !!!

Zdeněk
Zdeněk
16 dní

Kolář a jeho otevřené pražské vokály, to se nedá poslouchat. Muzika dobrá, slova s…ka. Stejně jako budovatelské písně. Třeba Ludvík Podéšť – výtečná muzika a Vítězslav Nezval – slova s…ka. Modré a bílé průvody mužů a žen…….

Danka
Danka
16 dní

Nechápu, jak člověk jako je Novotný může vykonávat funkci starosty, vždyť je to hulvát první kategorie. To je teda vizitka. A takový tady živíme z našich daní, d….. Pan Kolář jen dělá svoji práci, zpívá … takže je zcela nepochopitelná taková nenávist vůči němu.

Emilie
Emilie
16 dní

Všichni se ptají,co na té písní mají? Píseň typu kolovrátek na na n hrají rozhlasové stanice dnes a denně(někteří interpreti bez talentu).
Co provedeme s naší hymnou : země českà domov můj…nezní moc nacionalisticky-země evropská. ?

Stana
Stana
16 dní

Názory Novotného jsou stejně d….. jako písnička Koláře

pavel
pavel
16 dní

Každý má svou cenu a některým nabídkám se prostě nedá říci né! Když budete ve finanční “tísni”, tak také budete mluvit jinak. Vždy je něco za něco.

Miloš
Miloš
16 dní

Petr Kolář by měl říct, že SPD volit nebude, ale bude volit společně s Pazderkovou jako již tradičně KSČM. A tím je nakaká ještě víc.

Paja
Paja
16 dní

Za mě palec nahoru fandim SPD i KOLÁŘOVI!!!!!!

Jerry
Jerry
16 dní

Mě by zajímalo jak může někdo jako je Novotný prohlásit někoho za “deb…”, jestliže konkrétně jemu lze rozumět pouze pokud se pořídí písemný zápis jeho “kultivovaného” projevu.

Aleš
Aleš
16 dní

Mě se ta píseň líbí, klidně by to mohla být národní hymna. Nechápu jak se někomu nemůže líbit, vždyť na ní není nic špatného.

Ivo Cirbus
Ivo Cirbus
16 dní
Reply to  Aleš

Přesně, když se oprostím, pro koho je to napsané, tak je to fajn písnička. A to Koláře nijak nemusím.

Martin Vaněk
Martin Vaněk
16 dní

Novotný? Kdo je Novotný? A proč zmiňujete kdejakého psychopata, který se vyjadřuje ke svobodné volbě zpěváka? Nebo už žádná svoboda neexistuje, a každý musí hájit ty ” správné” názory? Takže ve skutečnosti tu máme sametovou demokratúru… ?

dacan.strom
dacan.strom
16 dní

V Tý Tý 2005 byl až třetí, ale Tydýt 2021 vyhraje s přehledem. 😀
Bude jezdit s cirkusem SPD, zpívat tam tu kravinu, ale nikdo ho s tou partou nemá spojovat?

Iva
Iva
16 dní

Překrásná píseň. To klobouk dolů. A Novotný?! Toho by měli nechat vyšetřit na psychiatrii. A co ty urážky? Jak si to může dovolit. To je na žalobu. A tohle stvoření dělá starostu? Jedná obrovská katastrofa.

Martin
Martin
16 dní

Kolář musí z něčeho žít a narozdíl od Novotného, ho neživí erár. SPD volit taky nebudu, ale pokud vím, ministerstvo vnitra prohlásilo SPD jako legální

Besak
Besak
17 dní

Slečinka Kolář?
Škvára👎

David
David
17 dní

Bože ten Novotný je opravdový postiženec.

Honza
Honza
17 dní

Zrovna Novotný by nejlíp udělal, kdyby zavřel hubu. Běhá volně jen proto, že doktoru Chocholouškovi došly uklidňující injekce. Volič SPD jsem nebyl, ale letos budu. Jediní jsou proti těm vládním nesmyslům, co nám brání žít i kdyby byli jen dva nakažení. Takže když nechci volit komunisty nic jiného nezbývá, zbytek stran mě totálně zklamal. Tak jim dám šanci

Tony
Tony
17 dní

Nezaprodal bych se teto hruze zvane Okamura.Jeho volici jsou katastrofa.

berda
berda
17 dní
Reply to  Tony

Já ano

Martin Vaněk
Martin Vaněk
16 dní
Reply to  Tony

Raději si šlehnete s Námořními lupiči, a sharnete se o manželku s yngenýry a dochtoramy ze stepí…? 😀 no potěš kostě…

Thor 64
Thor 64
17 dní

No, zrovna “starosta Řeporyjí” by udělal nejlépe, kdyby zavřel hubu.

Karel Svátek
Karel Svátek
17 dní

Písnička je super ! Jen blbec to může nenávidět.

Pavel
Pavel
17 dní

SPD ani Okamuru rád nemám, jsou to podle mne populisté. Ale nechápu tu nenávist lidí, kteří logicky fandí naší ” demokratické” opozici. To jsou ti lepší z nás, ti kteří tvrdí že Zeman rozdělil národ a ti kteří nazývají lidi s jiným názorem ovcemi a koblihami? K panu Novotnému se snad ani nemá cenu vyjadřovat.

berda
berda
17 dní
Reply to  Pavel

Můžete mě prosím sdělit která z jiných stran není populistická

Stanislava
Stanislava
17 dní

Výstižná písnička. Díky za ni. Máme hezkou zemi a mnoho šikovných, pracovitých lidí, o kterých se nemluví, ale bez nich výsledky nemáme a tak mnoho křiklounů by nemělo co jíst a za co žít. Pana Novotného řadím k těm, co nic nevytvoří a jen se hloupě a hlasitě ozývají. Je vhodné takové lidi podporovat? Já podporuji ty tiché a pracovité.

František Hejsek
František Hejsek
17 dní

Moc povedená písnička pane Petře Koláři. Díky za ni. A tím blbem z P 5 se nijak nedejte rozhodit.

Kafeman
Kafeman
17 dní

Politika ještě nikdy nikoho nezušlechtila… Ryzí diamant pan Okamura bude rázem ryzí lejno, jako všichni… Dočkejte po volbách. Koalice ANO, KSČM + 5% balast jej k ničemu nepustí. A Novotný? Je to stejný sprosťák, jako většina zde komentujících. Mnozí jsou ještě sprostější, ale Novotného zde kádrují.

M. Bělský
M. Bělský
17 dní

Vše je jen otázka peněz, že …

Honza
Honza
17 dní

Krásná píseň včetně zpěvu.Pane Petře Koláři,palec nahoru,nemáte se zač stydět.Kolik asi z těch nenávistných kritiků pracuje pro a bere peníze od lidí,kteří zaměstnávají lidi na černo a ochuzují tak náš stát a zaměstnanci pak ani nemají nárok na vyplácení důchodu.
Všichni ti kritici by si měli přečíst knihy Profily odvahy (J.F.Kennedy) a Všichni jsou zbrojnoši královi (R.Warren).
Současný starosta Řeporyjí mne,jako občana stejného státu,uráží už jen svým způsobem vyjadřování.

Václav
Václav
17 dní

Proč by nemohl nazpívat písničku ,je to zpěvák nebo ne? Někteří také mají zalepenou pusu marmeládou od koblih a také to nikomu nevadí . Kdyby jste se radši starali o sebe a neotravovali ostatní.

Alan Pelant
Alan Pelant
17 dní

myslím že toto by měla být hymna vlády, všech poslanců a senátorů, měli by skládat přísahu že bodou pracovat( a ne zrazovat) pro Český národ……a pokud tomu tak nebude budou sesazeni a potrestáni……

Petr Vejsada
Petr Vejsada
17 dní

Nejsem volič SPD, ale nevím proč ten duševní naháč z Řeporyj má potřebu své duševní zvratky stále někde prezentovat a urážet ostatní. Věřím, že nebudu smazán, když je možno se takto sprostě a urážlivě vyjadřovat p. Novotnému.

Jaroslav Adamek
Jaroslav Adamek
17 dní

Dobrý den, nejsem zastánce politických zvastu a tahanic, ale jediný kdo trochu mluví logicky je pan Okamura za SPD, snad nezklame jako nakonec všichni doposud, kdy to byli jen kecy v kleci!!!! Zdravim 😀😀😀😀😜

Petr
Petr
17 dní

Jak říkáte, kecy v kleci to je přesně jeho styl.

Miroslav
Miroslav
17 dní

Novotného jsem dosud bral jako šaška k pobavení,ale už to přehání a myslím si že to je člověk bez mozku a proto ani kvůli ostatním pane Koláři Petře jako vyznavač rocku rockerovi ,Nenechte se otrávit hlupáky’!!!

Miroslav
Miroslav
17 dní

Super skladba pro Český národ,nepochopím tu určitou reakci zlých lidí,z kterého asi volebního tábora asi jsou,že by měli strach nebo byly předběhnuty dobrým nápadem,jako rozumný člověk nechci tady migranty s jinou kulturou,nepřirozené duhově úchylný zvrhlosti,poklekávání a rasismus naruby,sociální vydírání jiných skupin lidí normálně nepracujících,chci bezpečí a českou kulturu s automatickou svrchovaností tohoto státu,a už tady nechci znovu ani ty tuneláře,korupčníky,zloděje,lobbisty,mafiány a kmotry,kteří se posledních 30 let s vládnoucími stranami paktovali a dělili se o kšefty.Čím dále mám jasno,koho asi budu volit,rozhodně ne Piráty ani Spolu se vzteklou hysterkou!!!!!

Zdeněk Dymáček
Zdeněk Dymáček
17 dní

Novotný ze Řeporyjí není a nemůže být žádné měřítko. SPD patří mezi uznávané strany a pana Okamury si velmi vážím. To o Novotném absolutně nemohu napsat.

david
david
17 dní

krasna pisen a novotny je ubozak nic vic a jen ostuda reporyji boze jak ho mohly zvolit starostou jeste jednou petre

Vladimir
Vladimir
17 dní

Koho ještě zajímá to řeporyjské koště….

Novák
Novák
17 dní

Pěkná výstižná písnička ! Když si to něčim Spd nepodělá má jistých 12.5 možná 13.5 % což by bylo výborné když vezmeme v potaz že 3 z….. strany Ods+Top09+Kdu-Čsl mají momentálně kolem 16.6% 😉

Pavel
Pavel
17 dní

Vepřík v tangách jasně ukázal,co jsou tzv lepší lidi zač.Kritiku beru,právo na jiný názor taky,ale tolik nenávisti kvuli písničce??Vám pane Koláři,děkuju.

Josef
Josef
17 dní

S textem lze jen souhlasit ,kdo má problém ? Multikulti a jiné nevyrovnané povahy.

Aleš
Aleš
17 dní

SPD je pro mne strana která je plná rozporů, mají názory s kterýma nikdy souhlasit nemůžu a ani nechci, pak ale, mají názory které klidně podepíšu a za kterýma budu stát. Je dost stran které nic takového nemají, ještě nevím koho budu volit, za to koho ne vím zcela jistě. Píseň se povedla a asi by pro mnoho politiků měla být poučná, Petr Kolář se rozhodně nemá za co stydět, koho bude volit, koho ve volbách podpoří je pouze jen a jen jeho věcí.

Miroslav
Miroslav
17 dní

Když taková nula, odporný porovokatér a ostuda národa Novotný uráží Koláře za překrásnou píseň, pak ať je mu země lehká. Ubožáky jeho typu by se mělo pouze politovat a nevšímat si jeho d……. chování. Díky pane Koláři, že jste byl schopen nazpívat tak krásnou píseň o českém národu a prosím odpuusťe tomuto d……..

Jaroslav
Jaroslav
17 dní
Reply to  Miroslav

Krásná píseň o českém národu? Uvědomujeme si, že ti je jen reklama na máčky….krom toho dost nekvalitní?

Petr
Petr
17 dní

Z těch ohlasů napadajících a urážejících zpěváka Koláře je patrné že právě takoví jsou tím, čím nazývají své politické protivníky. Neumí respektovat ani to základní, svobodné volby.

Petr
Petr
17 dní

Super písnička, chytne to za srdce.

Otta
Otta
17 dní

Takže jsem z článku tak nějak usoudil že snad 90% národa v čele s Novotným opovrhuje Kolářem a Okamurou.Z diskuse jsem ale dospěl k názoru že těch 90% opovrhuje Novotným a Okamura moc zmiňován není,nějak jste pomotali písmenka.Dejte to do pořádku,čtenář není tak hloupý.

Miroslav
Miroslav
17 dní

Za mně dobrý i když nejsem volič SPD nemám co kritizovat je předvolební
kampaň a každá strana to dělá po svém. Píseň dobrá.

Jakub Mikeš
Jakub Mikeš
17 dní

Dobrá píseň.

Vašek
Vašek
17 dní

Když Koláře uráží starosta Řeporyjí, který mu nesahá ani po kotníky, tak to nemá cenu komentovat.

obr
obr
17 dní

Pěkná písnička a je mi jedno jestli je pro SPD. Povedla se.

Luboš
Luboš
17 dní

Je to poprvé, co vstupují kamkoliv do diskuze…Kdysi jsem Petra Koláře jako rockera uznával…Pak jsem ho jednou zažil na Sázava festu, kde jsem se na něj fakt hodně těšil..no a na pódium velezl umastěnej typek,kterej absolutně s publikem neuměl pracovat..od té doby jsem ho moc v oblibě neměl..no a teď, když jsem viděl tenhle song, tak u mě fakt spadnul do s…. typu Eva a Vašek…no tvl, kam ta honba za honorářem vede..fuj!

169
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x