Šéfce TOP 09 se nelíbí nový nejvyšší státní zástupce Stříž. Po volbách by chtěla vlastního člověka

marketa pekarova adamova spolu
Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová
Foto: Facebook Markéty Pekarové Adamové
Autor: Petr Karásek16. 7. 2021

Nově jmenovaný nejvyšší státní zástupce Igor Stříž má s Nejvyšším státním zastupitelstvím bohaté zkušenosti. Igor Stříž zde působil jako 1. náměstek od roku 2011, kdy po celou dobu post nejvyššího státního zástupce vykonával odstoupivší Pavel Zeman.

reklama

Kdo jiný by měl mít větší kompetenci vést Nejvyšší státní zastupitelství něž jeho dosavadní dvojka, která po boku Pavla Zemana pracovala 10 let. Šéfce TOP 09 Markétě Pekarové Adamové to ovšem nestačí, vadí jí i to, že Stříž působil krátce před revolucí jako vojenský prokurátor.

Předsedkyně TOP 09 nám na svém Twitteru oznámila, že opozice Stříže po volbách odvolá a nahradí jej vlastním kandidátem. To se ovšem nelíbí několika komentujícím, kteří narážejí na to, že funkce nejvyššího státního zástupce by neměla být politická. Komentující dále zmiňují, že by bylo absurdní, kdyby tento post měnila každá nová vláda.

Jeden z uživatelů připomněl Markétě Pekarové Adamové i to, že to byl právě její spolustraník Jiří Pospíšil, který jako tehdejší ministr spravedlnosti ještě v barvách ODS v roce 2011 jmenoval Igora Stříže 1. náměstkem nejvyššího státního zástupce a tehdy s ním nikdo problém neměl, i když jeho minulost musela být známa už tenkrát.

O změně na postu nejvyššího státního zástupce po volbách mluví i Zbyněk Stanjura z ODS, která tvoří pro nadcházející volby s TOP 09 koalici Spolu.

Pavel Zeman odstoupil z funkce nejvyššího státního zástupce poté, co si stěžoval na tlak ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Vypadá to však, že i jeho nástupce bude čelit velkému politickému tlaku, akorát z jiné strany.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumila
Bohumila
1 rok

Té chybí jen pionýrský šátek.

Stanislav
Stanislav
1 rok

Politická mrtvola může chtít koho chce, její dny v politice jsou sečtené. TOP 09 jde na smetiště dějin i s čestným ospalcem co chrápe ve sněmovně za peníze nás všech.

Dan
Dan
1 rok

U té je zbytečná každá diskuze!

Robert Rada
Robert Rada
1 rok

Toje drzost. Vlastního člověka by chtěl. Nevolitelní.

Martin Vaněk
Martin Vaněk
1 rok

Třeba zrádce Hermanna…? Už aby tento póvl zmizel v propadlišti dějin jako VV, ČSSD, ODS a další zlodějské strany.

Franta Flinta
Franta Flinta
1 rok

Mě se zase nelíbí paní Pekarová a chtěl bych aby šla po volbách do…….pryč.

reklama
29
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x