Pirát Hřib byl vybrán mezi nejlepší primátory v Evropské unii. Je jedním z pěti nejlepších

primator hrib
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Foto: Magistrát hl. města Prahy
Autor: Petr Karásek15. 1. 2022

Pražský primátor Zdeněk Hřib získal ocenění za svou práci pro Prahu. Platforma Mayors of Europe jej vybrala mezi pět nejlepších primátorů Evropské unie po bok primátorů Hamburku, Athén, Bratislavy či primátorky Stockholmu.

reklama

Platforma Mayors of Europe tak vybrala pražského primátora za jednoho z nejlepších v Evropské unii. Oceněním pro svého primátora se pochlubila i Pirátská strana na svém Facebooku.

Pirát Zdeněk Hřib byl vybrán mezi pět nejlepších primátorů v celé Evropské unii po boku primátora Hamburku Petera Tschentscherrata, primátora Athén Kostase Bakoyannise, primátora Bratislavy Matúše Valla a primátorky Stockholmu Anny König Jerlmyrové.

Mayors of Europe představují Hřibovy úspěchy v podobě chytrých řešení v Praze, oživení byznysu a turismu po lockdownu, boje proti klimatickým změnám a úspěšně realizovaných infrastrukturních projektů hlavního města, mezi které platforma řadí nové cyklostezky.

Zatímco na domácí scéně zaznívá od Pražanů kritika primátora kvůli chaosu v dopravě, v Evropě sbírá Hřib ocenění. Zda ho ocení za jeho 4 roky práce v čele magistrátu nakonec i pražští voliči, zjistíme už na podzim v komunálních volbách.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x