Pirátostán vyvěsil nelegální billboard přímo pod zaplacený. Jsou to loupežníci, shodují se lidé v komentářích

piratostan
Nelegální billboard, který vylepila koalice Pirátů a Starostů
Foto: Piráti a Starostové
Autor: Radek Polívka29. 9. 2021

Značného přešlapu se dopustila koalice Pirátů a Starostů, které začal Andrej Babiš přezdívat jako Pirátostán. Koalice vyvěsila vlastní billboard pod standardně zaplacený billboard ze strany hnutí ANO, které se na něm vymezuje vůči Pirátostánu. Lidé v komentářích poté kritizují koalici, že si tento prostor jednoduše uloupila.

reklama

Po Pirátském poslanci Františku Kopřivovi, co vyzdvihoval vyvlastňování bytů v Berlíně, tak ze strany Pirátů a Starostů přichází v krátké době další direkt soukromému vlastnictví.

Koalice zveřejnila na Twitteru fotografii, na které je vidět standardní billboard hnutí ANO, na kterém Andrej Babiš s Patrikem Nacherem slibují ochranu před Pirátostánem, a pod ním nelegálně nainstalovaný billboard Pirátů a Starostů s heslem, že Pirátostán bude země, ve které se nekrade.

Byla by to docela pěkná protikampaň, kdyby však při ní nedošlo k veřejnému pirátství a defakto krádeži plochy. “Majiteli plochy jsme samozřejmě poslali odpovídající částku za pronájem. Stojí nám to za to. Pravda se totiž nedá přepočítávat na prachy,” napsala koalice k zabrání cizího majetku.

Billboard Pirátostánu se však setkal v komentářích s pochopitelnou kritikou. “Takže, když se vám bez vašeho souhlasu nastěhuji do baráku, stačí když vám to dám vědět a pošlu nějakou kačku. Dobré vědět,” píše kupříkladu jeden z uživatelů.

Další uživatelé narážejí přímo na pirátství či loupežnictví. “Loupeživí Piráti ukradli reklamní společnosti plochu pro billboard, hlásající že nekradou,” píše například jeden z takových.

Jiný uživatel zase mluví o tom, že by si mohl stejným způsobem zabrat například auto předsedy Starostů. “Asi na pár dní ukradnu auto pana Rakušana a pak mu pošlu “odpovídající částku” jako půjčovné,” píše.

Jestli takto bude Pirátostán přistupovat například i k bytům, kdy je bude možné zabrat i bez svolení majitele a poslat mu peníze za pronájem, že tím je to vlastně vyřešené, tak to se v případě úspěchu koalice ve volbách mají majitelé nejen nemovitostí, na co těšit.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x