Piráti hází svého stínového ministra zdravotnictví přes palubu. Vadí jim, že se nenechal naočkovat

ondrej dostal
Stínový ministr zdravotnictví Ondřej Dostál za Piráty
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek29. 9. 2021

Ondřej Dostál, který je hlavním Pirátským kandidátem na post ministra zdravotnictví, rozhádal krátce před volbami Pirátskou stranu. Vše se stalo kvůli tomu, že se Dostál nenechal naočkovat. Prý má raději kandidovat třeba za Volného.

reklama

Zajímavé je, že Pirátská strana se hádá, aniž by ještě ani vládla. Pokusu o odvolání čelil v minulosti například výrazný poslanec Jakub Michálek, velkou kritiku spolustraníků schytal nedávno i Mikuláš Ferjenčík.

Když Ondřej Dostál jako expert na zdravotní právo podával opakovaně žaloby na ministerstvo zdravotnictví a podařilo se mu dokonce na jaře roku 2020 shodit koronavirová opatření vydaná podle zákona o ochraně zdraví, díky čemuž poté musel být na podzim téhož roku uplatňován nouzový stav, což vládě ve výsledku výrazně ztížilo boj proti koronaviru, byl pro Piráty dobrý. Teď by jej nejraději hodili přes palubu.

Důvodem je to, že se Dostál nenechal naočkovat. Vadí jim i jeho styl komunikace, kdy na svém Twitteru například uvedl, že zdravotní údaj je pro něj citlivý a médiím, která se jej ptala na očkování, po tom nic není.

Na Pirátském fóru posléze založil jeden z členů strany téma zaměřené proti jejich stínovému ministrovi zdravotnictví. Nechci Ondřeje Dostála za kandidáta na ministra zdravotnictví, zní název tématu, které založil Pavel Moravec z Jihomoravského kraje.

Moravec není zdaleka jediným, kterému Dostálovy postoje vadí. “To, že kandidát na ministra zdravotnictví není očkován, mi dost vadí. Ale ještě mnohem více mi vadí arogance, s níž Ondřej Dostál tvrdí, že to je jeho osobní věc a nikdo nemá právo se pídit po tom, zde je, či není očkován,” nešetří zde kritikou Petr Daubner, který v roce 2019 kandidoval za Piráty do senátu.

Prý má kandidovat za Volného nebo Okamuru. “Myslím, že Ondřej Dostál si nejvíce uškodil sám sobě. Ministrem zcela jistě nebude. Více mi ale vadí, že svým výrokem škodí Pirátům. Jeho sebereflexe je zcela nulová. Takhle prostě nemůže mluvit kandidát na ministra zdravotnictví. Ledaže by kandidoval za Volného nebo Okamuru,” dodává pražský Pirát Daubner.

Postoje Ondřeje Dostála vzbuzují nervozitu i u koaličních špiček, kdy se k tématu vyjádřil i šéf Starostů Vít Rakušan. “My o tom samozřejmě vedeme diskusi. Já za sebe říkám, že jsem z jeho výroků šťastný nebyl,” řekl pro Deník N muž, který zařídil koalici vítězství v debatě na CNN Prima News.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x