Pirátská europoslankyně je odtržená od reality. Mohli bychom být nejsilnější opoziční stranou, tvrdí

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
marketa gregorova
Europoslankyně za Piráty Markéta Gregorová
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek13. 11. 2021

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová v době, kdy Piráti hlasují o vstupu do vlády Petra Fialy, odhalila v rozhovoru pro Respekt, že bude hlasovat proti Pirátskému vládnímu angažmá. Myslí si, že by Piráti se 4 poslanci mohli být nejsilnější opoziční stranou i přes tu realitu, že největší opoziční hnutí ANO bude mít 72 poslanců.

reklama

Europoslankyně Gregorová se mediálně proslavila již v minulosti, kdy vyslovila svůj sen být guvernérkou České republiky ve Spojených státech Evropských, což je utopickým cílem největších bojovníků za federalizaci Evropské unie. Pozornost médií si vysloužila i v době vypuknutí kauzy Dominika Feriho při protestech proti sexuálnímu násilí.

Pirátka Gregorová se ve včerejším rozhovoru pro server Respekt vyslovila, že bude pravděpodobně hlasovat proti vstupu do vlády. “Je to pro mě těžká volba, ale ano. Nejspíš budu proti. Ale není to pro mě úplně samozřejmost,” uvedla v daném rozhovoru.

Pirátská europoslankyně nechce, aby stranu potkal stejný osud jako svého času Zelené, kteří rovněž získali ve volbách malý počet poslanců a usedli do vlády s ODS. “Podívejte se na Zelené, jak dopadli, když šli do vlády s ODS. Zničila je tím, že měla víc zkušeností. Když něco chtěli změnit, tak jim to neschválila, což nám může tato vláda dělat také, abychom vypadali nekompetentně. A pak ODS házela na Zelené v médiích všechny chyby. Protože to měli obšancované,” tvrdí Gregorová.

Rozhodně však není s tímto názorem v Pirátské straně jediná. Stejné obavy mají i další členové Pirátů včetně jejího kolegy z europarlamentu Mikuláše Peksy.

Podle Gregorové by Piráti mohli být dokonce nejsilnější opoziční stranou, i když disponují pouhými 4 poslanci a hnutí ANO 72 poslanci. “Kdybychom byli v opozici, budeme vlastně nejsilnější opoziční hlas a můžeme si dovolit bít na poplach. A následně tlak společnosti způsobí, že si vláda nedovolí ten špatný krok udělat. Protože lidé budou křičet, že toto tedy ne. Myslím si, že je to realistická varianta,” pokračuje europoslankyně v rozhovoru pro Respekt.

Úspěch v opozici oproti většímu ANO i SPD by si podle ní Piráti vybojovali díky svému jinému a liberálnímu pohledu na svět. “Představovali bychom jiný, liberální pohled, protože ANO upřímně nemá úplně ideologii, na které by mohlo stavět názory,” uvedla Gregorová.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x