Pirátská senátorka napsala k pomníku obětí 2. světové války, že se na něm dobře jezdí na skateboardu

adela sipova
Pirátská senátorka Adéla Šípová
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek18. 5. 2021

K příspěvku ohledně možného odstranění pomníků se vyjádřila i senátorka Adéla Šípová, která byla zvolena za Piráty. O pomníku obětí 2. světové války napsala, že by jej ponechala, protože se na něm dobře jezdí na skateboardu, což je úroveň komentáře, jakou bychom od zástupce horní komory Parlamentu zřejmě nečekali.

Adéla Šípová okomentovala příspěvek na Twitteru od aktivisty Davida Antoše, který se tázal, jak odstranit ošklivé pomníky. Takovým ošklivým pomníkem má být dle autora pomník druhého odboje na Klárově, který zde stojí od roku 2006 a připomíná oběti národního odboje, které zahynuly během nacistické okupace Československa.

Pirátka na příspěvek zareagovala lehce pubertálním výrokem.

Na její komentář kriticky zareagoval například mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Nelíbil se ani bývalému poslanci za TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

Svou nerozvážnost si však senátorka druhý den uvědomila a zveřejnila omluvu.

Minimální věk senátorů je stanoven na hranici 40 let. Tímto krokem chtěli zřejmě tvůrci Ústavy zařídit, aby se senátorem stal již životem zkušený a moudrý člověk, nikoliv člověk mladicky nerozvážný. Pirátská senátorka získala křeslo v Senátu za volební obvod Kladno krátce po dovršení 40 let.

Svou pozdní mladickou nerozvážnost musel před pár dny omlouvat i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který ve 29 letech tvrdil, že by mu nevadilo, kdyby byla Evropa muslimská.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
188 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
3 dní

A to jsem si myslel,že piráti mají jen p. Richterovou na duchaplné komentáře, ale ono se to tam jimi jen hemží. Klodně plkají a pak se druhý den omlouvají. No inteligence Senátu je údivná!! To neměli v Kladně někoho s rozumem? Takhle ,co kdyby platila odvolatelnost politiků ? Když dělají obvodu ostudu….jestli je vůbec z toho obvodu.

Josef Mašek
Josef Mašek
3 měsíců

mladá krásná paní senátorka jako školský vzorek dnešní sametové společnosti na sebe prozradila, že nikdo z její rodiny a příbuzných se nezapojil do protifašistického odboje, nikdo v době heydrichiády nebyl zavražděn, nikdo si neprošel holocaustem a že pochází z předků árijsky čisté rodiny protektorátních říši oddaných Čechů

Stanislav
Stanislav
3 měsíců

Bohužel , taková a podobná prohlášení jsou typická pro dnešní ,,orgány” . Pro lidi , kteří se zpravidla vyznačují tím , že mají pět , nebo více pohlaví a nikdy nejedli nic jiného , než to co si koupili v obchodě za peníze , které jim někdo dal , nebo je dostali za takovéhle žvásty .

Božena Petrová
Božena Petrová
3 měsíců

Co jiného můžeme od pirátů čekat…..

Jarda Procházka
Jarda Procházka
3 měsíců

Tady je vidět co jsou piráti zač, banda demagogů a f…..

Martin
Martin
4 měsíců

V Senátu je to samý inteligent.

Jaroslav.
Jaroslav.
4 měsíců

Je to prohlášeni za které by se měla stydět a to hodně.Znal jsem jednoho letce osobně,jmenoval se Kovařík a jeho vyprávěni mě ohromovalo.Za komunistů musel pracovat v metru a to byla krutá věc pro člověka takového. Proto se styďte a hlavu skloňte hluboko dolu při projití takového pomníku a myslete na odstoupeni z Vaší funkce.No a tito lidé nam mají vládnout???Nechápu a stydím se za ně a volit Piráty nebudu,jsoum moc mladý na to,aby ručili za náši krásnou zemi.

JARDA
JARDA
4 měsíců

Vyjádření hodné 15 ti letého kluka.Avšak pokud se takto vyjadřuje Pirátská senátorka, ukazuje to na nedostatečnou úroveň celé strany. Ostatně všechny předvolební návrhy , jsou ve stejné rovině . Ne bůh , ale mi ochraňujme tuto zemi.

vojta
vojta
4 měsíců

Já mám zase strašně rád lavičky venci havla. V pohodě dočůrám z jedný na druhou a když se člověk potřebuje vyzvracet, pohodlně se ohne přes ten stolek. Nádherná zařízení, jen jich instalujte víc.

Josef Mašek
Josef Mašek
3 měsíců
Reply to  vojta

až budou hrát v nějakém divadle kus largo debiláto, tak určitě zajdu na drama a cestou domů si půjdu z uměleckého zážitku rovněž na některou lavičku ulevit

Radek
Radek
4 měsíců

No co od nich taky čekat.Sebranka Smahulínu.

Zdeněk
Zdeněk
4 měsíců

Nechápu jak se může uvažovat o odstranění pomníku
obětem2. světové války a to v dnešní době. To se nám hrnou do vlády?

Jana Mládková
Jana Mládková
4 měsíců

Pan premier Babiš je neskutečný politický a manag. diletant a tuhle zemi řídí jak králíkárnu s morem. Každopádně když vidím názory Pirátů a koalice Spolu, tak se nedivím, že se ANO i po skandálu za skandálem drží na prvních dvou příčkách. Ono totiž není koho volit. Babiš je katastrofa sama o sobě, ale Piráti a ODS by v mnoha směrech byli snad ještě horší. Jednoznačně jít tenhle rok k volbám je jako vybírat mezi Morem a Leprou. :/

Mirok
Mirok
4 měsíců

Mluvíte mně z duše. Není koho volit a nejít k volbám? I to je řešení. Nakonec to slyšíme téměř pokaždé když se v PS hlasuje o přijetí nějakého zákona. Mnozí, u kterých by jejich voliči měli vědět jaký zaujímají postoj k dané věci- odejdou ze sálu. Nehlasují a to jsou za to královsky placeni. Takže asi většina, jako jsem já a možná i Vy, odejde ze sálu tj. té volební taškařice nechce být účastníkem. Hezký den.

pepa
pepa
3 měsíců
Reply to  Mirok

tím, že nepůjdete volit, sice dáte najevo, že se toho nechcete zúčastnit, ale pak se nedivte, že za vás rozhodnou ti druzí. Ono se to hodí nakonec i těm stranám, protože čím míň voličů odlišného názoru při volbě, tím líp pro ně …stačí jim méně hlasů. To žádná z nich neprezentuje.

Lubos
Lubos
4 měsíců

Co takhle volný blok,SPD,svobodní,atd To máte tak malý obzor,že znáte pouze ANO a piráty,nebo je to lenost zjišťovat a skutečně chtít věci měnit k lepšímu.Od někoho kdo píše sem komentáře bych čekal větší politický rozhled.

JARDA
JARDA
4 měsíců

Víte , Ing.Babiš je úspěšný manažer v oblasti podnikání a ekonomice rozumí, ale souhlasím , že politickým vůdcem s charizmatem není. Svědčí o tom nesprávný výběr podřízených ministrů. Na druhé straně vládnout s ministry za ČSSD, není žádný med. No a jak by to dopadlo, kdyby se dostali do vlády ty spolky, je každému myslím jasné.

miroslav
miroslav
4 měsíců

a proto volme piráty

Lubos
Lubos
4 měsíců
Reply to  miroslav

Jenom úplný hlupák může toto napsat.

jan bílek
jan bílek
4 měsíců
Reply to  Lubos

Míro si s tím dojdi, třeba to nebude nakažlivý

helasalexis
helasalexis
3 měsíců
Reply to  miroslav

No nazdar,jen ho nechte ať volí ehm voly

Hanz
Hanz
4 měsíců

Tu prašivou Pirátskou senátorku okamžitě odvolát s funkce !

Hanz upravil komentář před 4 měsíců
Dušan
Dušan
4 měsíců

Vrchol drzosti

Grepáč
Grepáč
4 měsíců

Pokud si paní senátorka neváží historie svého národa a lidí kteří bojovali za vlast, těžko k tomu říct cokoli, co by nebylo hanlivé…. Nechápu, že tohle je v senátu….

Dušan
Dušan
4 měsíců
Reply to  Grepáč

Souhlas…

Ivan
Ivan
4 měsíců

Nemohl bych taky dělat senátora? Sice mám již 70 let, ale takhle nemravní odpověď bych nikdy nevyslovil. Podle jakých kritérií se tam ta osoba dostala?

Libor
Libor
4 měsíců

Mlčeti zlato.

Martin
Martin
4 měsíců

Tím že budete slovně napadat jednu ženu a její názor lepší společnost nevytvoříte.
Nikdo Vás nenutí volit piráty, máte spoustu jiných možností. Nikdo Vás nenutí dívat se na to co se děje a nečině přihlížet, tak něco dělejte. Nikdo Vám nezakazuje tvořit, tak tvořte. Ale pospěšte než přijde doba, kdy to nepůjde, nebudou za to moct piráti, nebo jakákoli jiná strana. Bude to jen vaše lenost a lhostejnost. Všichni máte možnost změnit se, posunout se přejít staré křivdy, pomoci sami sobě a tím i vašemu okolí. Začněte u sebe, komu pomůžu tím co dělám a naopak kolika lidem tím co dělám škodím? Vždy dojdete k tomu, že až tak moc sobě napomůžete a nejvíc nakonec uškodíte sami sobě. Jako já teď, snažil jsem se promlouvat lidem do duše, místo toho aby šel spát. Výsledek nula a do mínusu spánkový deficit.

Jenda
Jenda
4 měsíců
Reply to  Martin

Tato slova pochopi jen Člověk s velkým Č

Mirek
Mirek
4 měsíců
Reply to  Martin

Můdra sova😆

Libor
Libor
4 měsíců

Pral bych ji prozit jeden den ve valce a mluvila by jinak to je normalne vlastizrada a zneucteni obeti za ceskou republiku to by se melo trestat.Tyto lidi nemaji vubec poneti co je vlastenectvi.

Pepa
Pepa
4 měsíců
Reply to  Libor

Národ, který si zvolí za prezidenta Miloše Zemana s jeho neskrývaným obdivem k Rusku, coby strůjci historickéhoúpadku naší země, má k vlastenectví hodně daleko a žádný pomník to určitě nezachrání.

Kuba
Kuba
4 měsíců
Reply to  Pepa

to je dle mého v pohodě nás národ a moji kolegové z práci volili dobytka Zemana a kolikrát by říkali jak by ho rádi volili znova, holt nás prezident odráží to co jsme my. 🙁

Jirka
Jirka
3 měsíců
Reply to  Kuba

Ono si nevyberes. První prezident c…. kterej se jen vystavoval světu ani neuměl mluvit a koukal nato jak se rozkrádá země. Druhej president hovado kterej osvobodil všechny zloděje svoji amnestii. A třetí president neumí chodit a jde s Ruskem. Každej nás president úplný vemeno.

JARDA
JARDA
4 měsíců
Reply to  Pepa

Volit Piráty , je jako volit v přímé volbě prezidenta Zemana . V mnohém s ním nesouhlasím, ale volil jsem menší zlo .Jeho protikandidát , by byl ono zlo. Raději Babiše než toho dredovaného Bartoše.

Rostislav
Rostislav
4 měsíců

Tady je jasně vidět co to jsou pirátí za verbež.Lidi nevolté tu sebránku.

Martin
Martin
4 měsíců
Reply to  Rostislav

Nevím co jasně vidíte, ale pokud někdo konstatuje pouze to co se děje a jak vidí tuto památku děti. Tak je chyba spíš ve výchově dětí než v osobě která situaci komentuje.

ina
ina
4 měsíců
Reply to  Martin

Senátorem se může stát až člověk po čtyřicítce, tak to snad už nejsou děti, proboha. Nebo pro piráty to neplatí a nejsou schopni dospět?

Deny
Deny
3 měsíců
Reply to  ina

Paní senátorka na prkně už jistě nejezdí, pouze si myslela že rádoby vtipně se sveze na vlně antiruských sympatií vůči památníkům atd. a protože je nahlouplá nedošlo jí že je to hlavně o našich lidech a našem odboji, a rychlá omluva?, ta svědčí pouze o tom že má někoho kdo ji musí korigovat, opravdu musíme mít ve vládě zhulený degeneráty?

jarin
jarin
3 dní
Reply to  Martin

Proto se dali dohromady se zneuznanými soudruhy učiteli, co jim bylo málo stát za katedrou,tak se spojili s věčnými dětmi.

Jan
Jan
4 měsíců

Chudáci rodiny všech obětí. Nedokážu si představit, že takováhle politická strana s takovými členy by nám chtěla vládnout.
Stejně tak jako 1% daň z nemovitosti co se chystaj piráti zavést až budou u koryta.

Martin
Martin
4 měsíců
Reply to  Jan

Chudáci děti, které si nemají kde hrát a musí jezdit po památnících? Taky úhel pohledu… Jak s tím souvisí daň nebude na památník ani na to hřiště?

Thomas
Thomas
4 měsíců
Reply to  Martin

Ty jsi ale úderník, v KSČM musí zapálenost voličů Pirátů tiše závidět. Jim voličská základna vymírá, zato svazacke mládeže je čím dál více… Je mi na zvracení.

Jan
Jan
4 měsíců

njn z deště pod okap……………..nová vládní garnitura-nové zážitky

Martin
Martin
4 měsíců
Reply to  Jan

Taky jste pro to aby se vrátil císař pán? To bylo tenkrát dobře ten pokrok nestojí za nic.

Jiri Pavel
Jiri Pavel
4 měsíců

Dobry den, toto extremne hloupe a nedustojne pochybeni prislo par okamziku po tom, co jsem zacal seriozne uvazovat o tom, komu dat pri volbach svuj hlas a jak a co doporucit svym nejblizsim……. Po tomto vyjadreni tou velmi hloupou pani mne Pirati nemohou presvedcit o tom, ze nejsou hromadou narychlo seskupenych jedincu s pochybnou predstavou o tom, co je odpovednost za vedeni statu….takze chci pani Sipove podekovat, pomohla mi z odpovedi, zda volit Piraty by bylo pro mne a moje blizske resenim. Mam jasno. Nebylo (!)

Petr
Petr
4 měsíců
Reply to  Jiri Pavel

Je mi líto lidí, kteří prohlédli až na základě hloupého komentáře paní Šípové…už Bartoš předváděl a předvádí, co jsou Piráti za pakáž,statně mu sekunduje Hříb….opravdu někdo uvažuje o zvolení takové vyhulené sebranky?

Vladimír
Vladimír
4 měsíců

Vážená, tak už to v politice chodí, že mnozí moralisté, konzervy a odpůrci vaší strany přijmou vždy ten výklad vašich slov, který vás ukáže v tom nejhorším světle. Pokud toto nevíte, raději z politiky co nejrychleji zmizte!

Milan
Milan
4 měsíců

skutečně si někdo z lidí přeje, aby nám TOHLE vládlo???

Martin
Martin
4 měsíců
Reply to  Milan

běžte do politiky a rozdávejte moudra TOHLE vám půjde.

Stanislava
Stanislava
4 měsíců

Páni. Nestačím se divit. Ale bohuzel co chcete po Piratech když maji v hlavě ticho . Začněte první myslet pokud mate čím a pak teprve mluvte. To se netyka pouze Vás ale vsech Pirátů . 🙈🙈🙈🙈

Jan
Jan
4 měsíců

Nemohu pochopit proč jsme nepoučitelní. Dříve jsme odstraňovali pomníky které byly postaveny za vlády TGM. Následně nyní odstraňujeme to co vzniklo za vlády po 2.světové válce. A pokud jsem dobře četl vyjádření paní senátorky tak by si měla uvědomit a s ní celá strana pirátů že každý pomník je dílo umělce a tak by se k němu měli chovat.

Pepa
Pepa
4 měsíců
Reply to  Jan

Dílem umělce lze snadno označit i graffiti na Karlově mostě.

Pavel
Pavel
4 měsíců

Co si volíte to máte a dobře vám tak.

Ivo Bláha
Ivo Bláha
4 měsíců

Paní senátorku nechám radši být, chytrý to nebylo.
Panu Bartošovi bylo v době, kdy měl rád muslimy 29 let. Já jsem v 29 letech věděl, co hlásám, s kým ano a s kým ne.

Brt'a
Brt'a
4 měsíců

Mě může na………… jen inteligent, což tato senátorka určitě není.

pavel
pavel
4 měsíců

Piráti to budou další lháři, ale ona není žádná strana na obzoru která by stála zato.

Milan
Milan
4 měsíců

Nespíš nám budou tyhle vylízaný makovice opravdu vládnout…. To bude takový prů…, že budeme s láskou vzpomínat nejen na Babiše, ale i na Nečase a Topolánka…:(

ina
ina
4 měsíců
Reply to  Milan

Neznám nikoho, kdo je chce volit, tak kde proboha ty preference berou?

Deny
Deny
3 měsíců
Reply to  ina

Asi na techno, ne?

Jarosla
Jarosla
4 měsíců

No je to zrůdné. Je mi 39let, jsem vysokoškolsky vzdělaná, ale tohle je něco naprosto nepřijatelné.

Pepa
Pepa
4 měsíců
Reply to  Jarosla

Tak to jste na tom podobně, jako citovaná paní Šípová.

Karel
Karel
4 měsíců
Reply to  Pepa

dobrý sarkasmus

jarin
jarin
3 dní
Reply to  Jarosla

Ono být vysokoškolsky vzdělaná není totéž co moudrá . Máme jich půl sněmovny.

Zdeněk
Zdeněk
4 měsíců

Ona si paní senátorka asi myslela, že to je pomník padlým rudoarmějcům a čakala SLÁVA, SLÁVA a ono zatím HANBA, HANBA, jak zpívá Jarek Nohavica. Kladeňáci mohou být hrdi na svoji zástupkyni v senátu.

Alena
Alena
4 měsíců

Ono na ní brzy také dojde!!!

Tonda
Tonda
4 měsíců

tak to je opět výrok zástupce PIRATU kteří by měli být ve vládě, inteligencí a pokorou k historii která dala život i této pirátské sprostotě to vůbec neoplývá asi byla zhulená. Vy vážená máte nyní sklapnout podpatky a vycouvat z politiky a my si musíme udělat obrázek, jaká že to bude vláda PIRÁTU nebo spíše primátů….. že pane Bartoši jaká bude Vaše politická odpovědnost za své straníky?

panpytlak
panpytlak
4 měsíců

kdyby blbost nadnášela tak vy byste se vznášela

markulin
markulin
4 měsíců

Tak tak pravda,musi se v hrobě obracet,za co že to vlastně ,obětovali a položili své životy …Politiku nemůže dnes dělat asi normální ,psychicky zdravý jedinec…

Petr
Petr
4 měsíců

Stydět by ses měl ty kalousku.Jen tak dál piráti

Soňa
Soňa
4 měsíců

Pánbůh s náma , jestli se tohle to dostane k moci.

Pepa
Pepa
4 měsíců
Reply to  Soňa

Dle voleb posledních let už s námi pánbůh není dávno.

HELENA
HELENA
4 měsíců

PANÍ ŠÍPOVÁ, JSTE OPAVDU SPATNÝ ČLOVĚK. JDĚTE DO HÁJE ,CELÁ VAŠE STRANA , JSTE AKORÁT ŠPÍNY.

Azriel
Azriel
4 měsíců

A diví se někdo? Pirátská svoloč, která kope za sorose a jeho (ne)ziskovky dělající barevný revoluce? Problém této generace je, že většina jedinců je tak vymytá, že neví nic o historii. To je dnes “in”, kopat si do všeho ruského, přepisovat historii, atd. Liberální neomarxismus, který přišel ze Západu spolu s genderovým postižením, kde někteří neví, co jsou za pohlaví, je rakovinou planety. Chápu, že je to vyšší účel. Za mě je tato svoloč nevolitelná.

boeing
boeing
4 měsíců

Pokud se takto vyjadřují pirátští politici o obětech za okupace Československa nacisty za druhé sv.války ,tak pán Bůh s námi.Děs a hrůza.

Karel
Karel
4 měsíců
Reply to  boeing

NJN , ale že ti nevadí , jak se dehonestují ti skuteční osvoboditelé

Deny
Deny
3 měsíců
Reply to  Karel

Kdo jsou ti skuteční? , pouč Karle, pokud možno v %děkuji

Deny upravil komentář před 3 měsíců
Mgr. Tomáš Bouzek
Mgr. Tomáš Bouzek
4 měsíců

Kdybych chtěl být vtipný a plně v souladu s pirátským programem, tak bych řekl, že paní senátorka zase něco kouřila a nebyla to transgender žena, ale jelikož vtipný být nechci, tak jsem to raději sepsal…

Mgr. Tomáš Bouzek
Mgr. Tomáš Bouzek
4 měsíců

Islamofašistka nepřekvapila. Její výmluvě může věřit snad jedině sjetý pirát/ka/ko/neví co.

Josef Kanajlo
Josef Kanajlo
4 měsíců

Této političce musí někdo napovědět. Pokud by nebylo těch, co mají tento pomník, nebylo by třeba ani paní senátorky!

Miloslav Grydil
Miloslav Grydil
4 měsíců

Je to katastrofa, taková individua chtějí vládnout ?

Petr
Petr
4 měsíců

Až si necháme trhnout poslední památník ze zvůle politika, který se neptá svého národa, zda s tím souhlasí, budeme vůbec ještě hodni nazývat se národem? Až nečinně necháme plivnout na posledního svého hrdinu války, bude ještě někdy nějakého hrdiny, budeme-li ho potřebovat? Zamyslete se nad tím, co vámi volení zamýšlejí, s čím se netají a co pro ně vůbec znamenáte.

Josef
Josef
4 měsíců

Tak to je na podání trestního oznámení, pro hanobení pietního místa.

188
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x