Pirátská senátorka napsala k pomníku obětí 2. světové války, že se na něm dobře jezdí na skateboardu

adela sipova
Pirátská senátorka Adéla Šípová
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek18. 5. 2021

K příspěvku ohledně možného odstranění pomníků se vyjádřila i senátorka Adéla Šípová, která byla zvolena za Piráty. O pomníku obětí 2. světové války napsala, že by jej ponechala, protože se na něm dobře jezdí na skateboardu, což je úroveň komentáře, jakou bychom od zástupce horní komory Parlamentu zřejmě nečekali.

reklama

Adéla Šípová okomentovala příspěvek na Twitteru od aktivisty Davida Antoše, který se tázal, jak odstranit ošklivé pomníky. Takovým ošklivým pomníkem má být dle autora pomník druhého odboje na Klárově, který zde stojí od roku 2006 a připomíná oběti národního odboje, které zahynuly během nacistické okupace Československa.

Pirátka na příspěvek zareagovala lehce pubertálním výrokem.

Na její komentář kriticky zareagoval například mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Nelíbil se ani bývalému poslanci za TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

Svou nerozvážnost si však senátorka druhý den uvědomila a zveřejnila omluvu.

Minimální věk senátorů je stanoven na hranici 40 let. Tímto krokem chtěli zřejmě tvůrci Ústavy zařídit, aby se senátorem stal již životem zkušený a moudrý člověk, nikoliv člověk mladicky nerozvážný. Pirátská senátorka získala křeslo v Senátu za volební obvod Kladno krátce po dovršení 40 let.

Svou pozdní mladickou nerozvážnost musel před pár dny omlouvat i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který ve 29 letech tvrdil, že by mu nevadilo, kdyby byla Evropa muslimská.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
185 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
jarin
jarin
1 rok

A to jsem si myslel,že piráti mají jen p. Richterovou na duchaplné komentáře, ale ono se to tam jimi jen hemží. Klodně plkají a pak se druhý den omlouvají. No inteligence Senátu je údivná!! To neměli v Kladně někoho s rozumem? Takhle ,co kdyby platila odvolatelnost politiků ? Když dělají obvodu ostudu….jestli je vůbec z toho obvodu.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

mladá krásná paní senátorka jako školský vzorek dnešní sametové společnosti na sebe prozradila, že nikdo z její rodiny a příbuzných se nezapojil do protifašistického odboje, nikdo v době heydrichiády nebyl zavražděn, nikdo si neprošel holocaustem a že pochází z předků árijsky čisté rodiny protektorátních říši oddaných Čechů

Stanislav
Stanislav
1 rok

Bohužel , taková a podobná prohlášení jsou typická pro dnešní ,,orgány” . Pro lidi , kteří se zpravidla vyznačují tím , že mají pět , nebo více pohlaví a nikdy nejedli nic jiného , než to co si koupili v obchodě za peníze , které jim někdo dal , nebo je dostali za takovéhle žvásty .

Božena Petrová
Božena Petrová
1 rok

Co jiného můžeme od pirátů čekat…..

Jarda Procházka
Jarda Procházka
1 rok

Tady je vidět co jsou piráti zač, banda demagogů a f…..

Martin
Martin
1 rok

V Senátu je to samý inteligent.

reklama
185
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x