Zeman prosí srbský národ o odpuštění za bombardování, ke kterému dal souhlas. Mluvčí Ovčáček zveřejnil omluvu

milos zeman
Prezident Miloš Zeman (ilustrační obrázek)
Foto: Igel B TyMaHe / Creative Commons / CC BY 4.0
Autor: Petr Karásek18. 5. 2021

Prezident Miloš Zeman se dnes při návštěvě srbského prezidenta Aleksandara Vučiče v Česku omluvil za bombardování Jugoslávie, které bylo mířeno zejména na cíle v Srbsku v roce 1999. Zeman byl tehdy premiérem a jeho vláda jako člen NATO tohle bombardování podpořila.

reklama

Podle prezidenta byla podpora tehdejší české vlády výsledkem nedostatku odvahy a také tím, že nenašla pro odmítnutí spojence.

“Byli jsme poslední, kdo dali souhlas. A zoufale jsme se ohlíželi po alespoň jedné zemi, která by se s námi spojila a byla by proti, ale zůstali jsme sami. Přesto nás to neomlouvá, přesto to byl nedostatek odvahy,” řekl Zeman.

Celý text omluvy sdílel mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na Facebooku.

Podle zveřejněného vyjádření se Miloš Zeman touto omluvou a prosbou za odpuštění zbavil mnohaletého traumatu. “Pokání osvobozuje a, jak říkávají latiníci, dixi et salvavi animam meam, řekl jsem a spasil jsem svoji duši,” uvádí Zeman ve svém prohlášení.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš
Miloš
1 rok

Co by asi udělal rádoby president Fišer? Dnes se z něj stal Gigant. Říkal, že Střed zájmů Babiše je gigantický a sankce od EU budou gigantické. 2x v jedné krátké větě. Do voleb půjde s logem Gigant Fišer.

Martin M
Martin M
1 rok

Má pravdu..

Láďa
Láďa
1 rok

Čech, který neumí česky, ani mluvit, ani psát.

Stella
Stella
1 rok

Ten senilní důchodce tam nemá vůbec co dělat, myslím Zemana. Vždyť vůbec neví ani už, kde je sever twl. 🙂 Nechápu, je to mega ostuda České rep.

Josef Mašek
Josef Mašek
1 rok

prezident Zeman vyčnívá ze společenské řady…a to bylo nepřípustné za bolševických komunistických vládců…a běda tomu, kdo vyčníval z komunistické společenské šedi, tak ten byl popotahován vyšetřován a vyvrhelem komunistického společenského řádu….no nic se od té doby za 32 let v myšlenkách českých uhlazených a potrefených mozečků nezměnilo

lili
lili
1 rok

Jako dnes si pamatuju ta hlaseni, jak Srbove na namesti kam chodili na trh nakupovat jidlo byli ostrelovani jako zajici a nikdo s tim nic nedelal! Ukazovali to jako film ve zpravodajstvi. Amerika se porad dotazovala co jako s tim bude ale tehdejsi ministr prezident Mitterand rekl, ze to je zalezitost Evropy a budeme si to resit sami. A zase nic nebylo.
A pak konecne “prisel” Clinton s letadlama a zacal bombardovat Belehrad a ostrelovani prestalo. A, najednou po letech ctu s prekvapenim ze je to posuzovany jako zlocin proti Srbsku? Ze to udelalo Nato bez dohody? Arabove a podobni se od te doby smeji Evrope a pojmenovavaji Nato jako bezzubyho tygra.
Jedna facka vyresi vic nez hodiny domlouvani !!!

reklama
10
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x