Pirátský zastupitel byl odsouzen za propagaci drog. Bartoš se kolegy zastal

pirat bartos
Ivan Bartoš bojuje za legalizaci konopí dlouhodobě
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek5. 11. 2021

Šéfredaktor magazínu Legalizace Robert Veverka, který je zároveň i za Piráty zvoleným zastupitelem Prahy 2, byl podmínečně odsouzen. Jeho magazín publikuje články o marihuaně, což soud označil za propagaci drog. Kolegy se nyní zastal i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

reklama

Pirát Robert Veverka je šéfredaktorem a vydavatelem magazínu Legalizace, který vám podle titulku webu “rozšíří zorničky”. Pirátský zastupitel, který je zároveň členem protidrogové komise Prahy, vyfasoval od Okresního soudu v Bruntále podmínku na jeden rok se zkušební dobou dva a půl roku. Podle soudu se měl vydáváním článků o marihuaně dopustit trestného činu šíření toxikomanie.

Svého Pirátského kolegy se posléze zastal předseda strany Ivan Bartoš, který chce změnit zákon, aby k něčemu takovému už nedošlo. Rozsudek je pro něj absurditou.

Bartoš se k legalizaci marihuany staví dlouhodobě kladně. Aktivně se účastnil i několika každoročních pochodů za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March.

Pirátská strana bojuje za legalizaci marihuany i legislativně. Letos v lednu poslali Piráti do Sněmovny návrh na částečnou legalizaci, kdy by si občané nad osmnáct let mohli bez porušení zákona vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Sněmovna však novelu o návykových látkách na návrh SPD zamítla.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x