Poslanec Volný čelí hrozbě trestu za poplašnou zprávu. Dojde k plánovaným úmrtím kvůli ivermektinu, tvrdil v březnu. To se však nestalo

lubomir volny
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Facebook Lubomíra Volného
Autor: Petr Karásek22. 5. 2021

Dá se říct, že poslanec Lubomír Volný na koronavirové krizi doslova vyrostl. Kritika a konspirování vůči krokům vlády během pandemie koronaviru mu vynesla 74 tisíc fanoušků na Facebooku. Skrz jeden z jeho příspěvků nyní žádá policie Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance k trestnímu stíhání kvůli podezření ze šíření poplašné zprávy

reklama

Volného vyloučila SPD ze svého hnutí na začátku roku 2019. Od té doby jede na vlastní pěst a chce se pokusit prorazit se svým novým subjektem v letošních volbách na podzim. Plány mu však může narušit policie.

Ta nyní požádala o jeho vydání k trestnímu stíhání. Všechny poslance chrání před stíháním poslanecké imunita. Aby mohl být poslanec vydán musí jej vydat hlasováním Poslanecká sněmovna. V tomto volebním období se tak již stalo u Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli kauze Čapí hnízdo.

Podle vyšetřovatelů měl poslanec Volný šířit poplašnou zprávu, když v březnu na svém Facebooku tvrdil, že podle jeho informací, ke kterým nedodal žádný zdroj, má dojít k diskreditaci léku ivermektin pomocí vraždy několika pacientů.

Nic takového se však ve skutečnosti nestalo. Za úmyslné šíření poplašné zprávy hrozí podle trestního zákoníku až 2 roky vězení.

Ke kontroverznímu příspěvku poslance se vyjádřila policie již v březnu na svém Twitteru.

Lék ivermektin je primárně určen jako antiparazitikum a nebyl u nás doporučen k léčbě covidu. Nicméně i tak byl okrajově v Česku používán. Například nemocnice u svaté Anny v Brně podala do konce dubna zhruba 150 dávek tohoto léku. Žádná úmyslná vražda, jak přesvědčeně tvrdil Volný, se však během používání tohoto léku nestala.

Není to však jediný kontroverzní výrok, který během krize tento poslanec sdílel. Za zmínku stojí i jeho konspirující úvaha o tom, zda letadlo DHL, které v březnu kroužilo nad Brnem, zde neroznáší koronavirus.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír
Vladimír
2 let

Tohle h….do bude opruzovat ještě do konce funkčního období v PS a potom se bude už jenom věnovat svému kšeftu s chudobou, kdy v Ostravě provozuje ubytovny pro white trash a c…. za tržní nájmy, kdy mu na ten kšeft ještě parrradoxně přispívá stát na sociální bydlení. To tlusté ošípané je multimilionář.

jirka
jirka
2 let

A co mistr Flegr ?
To nejsou poplašné zprávy? !!!

reklama
2
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x