Právník Kamary obvinil české děti na zápase Sparty z rasismu. Značně tím přestřelil, je třeba se ozvat

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
glen kamara
Finský fotbalista Glen Kamara, který obléká dres Rangers FC
Foto: Steindy / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Radek Polívka3. 10. 2021

Právník Glena Kamary ze skotského Rangers FC, kterého měl na jaře během vzájemného zápasu rasisticky urazit slávista Kúdela, obvinil po utkání se Spartou z rasismu i české děti, které zde byly v hledišti. Děti na Letné po celý zápas na Kamaru bučely a pískaly.

reklama

Proti takovému nařčení musí přijít z české strany jednoznačná kritika, protože právník Aamer Anwar spolu s Kamarou předvádějí už od jara parodii na boj proti rasismu.

Jak moc je Glen Kamara v Česku oblíbený, pociťoval finský záložník v zápase skupiny Evropské ligy proti Spartě při každém doteku míče. Letenské tribuny, které mohly zaplnit kvůli uzavření stadionu ze strany UEFA pouze děti od 6 do 14 let, hlasitě bučely a pískaly při každém doteku Kamary. Když dostal Kamara v 74. minutě červenou kartu, vypukl v hledišti obrovský aplaus a nefalšovaná radost.

Právník Aamer Anwar tohle považuje za rasismus. Pokud by naše společnost na tento šikanózní narativ přistoupila, tak za chvíli by za rasismus mohl být považován i pouhý špatný pohled na člověka tmavé pleti.

Děti nepískaly na Kamaru kvůli barvě pleti, ale kvůli jeho chování, kdy například po zápase Rangers se Slavií napadl v útrobách stadionu reprezentačního obránce Ondřeje Kúdelu poté, co jej obvinil z rasismu a stylizoval se do role velké oběti. Kamara za fyzické napadení dostal trest na 3 zápasy, nepotvrzená rasistická urážka stála Kúdelu mistrovství Evropy.

Jediný, kdo rozpoutává rasistické vášně, je pak samotný Kamara a zejména jeho právník. “Když jsem slyšel o zavření stadionu Sparty Praha, doufal jsem, že Glen a další černí hráči nebudou čelit urážkám a rasismu. Nestalo se tak, ostudné chování dětí,” uvedl po zápase Anwar ve svém prohlášení.

Ano, Glen Kamara rozhodně neprožil v Praze jednoduchý zápas, při kterém byl navíc vyloučen, ale rasismus? A ještě ze strany dětí? Ani náhodou. Maximálně ubohost a nesoudnost Kamarova právníka, neumění prohrávat ze strany skotských Rangers a zejména uplakanost hráče Kamary.

Pokud fotbalista jako profesionál nedokáže unést nadávky protihráče a bučení diváků během zápasu, což k tomuto chlapskému sportu odjakživa patří, možná by se měl dát raději na balet.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x