Premiér Fiala se chystá na derby. Aby Pekarová Adamová mohla označit fanoušky za podporovatele vlády

Glosa
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fiala petr
Premiér Petr Fiala
Foto: Úřad vlády ČR / Sparta / Slavia
Autor: Radek Polívka24. 9. 2023

Tato glosa se ponese v absurdní nadsázce jako reakce na stejně tak absurdní slova šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové z minulého víkendu. Ta tehdy v podstatě pronesla, že na Václavském náměstí demonstrovala proti vládě hrstka lidí, ale na dny NATO v Mošnově jim naopak přišlo vyjádřit podporu 100 tisíc lidí.

reklama

Markéta Pekarová Adamová se zřejmě pokoušela také o nadsázku, ale jako u všeho, co tato dáma činí, se to opět nepovedlo. Dny NATO navštívila spousta lidí kvůli technice, vzhledem k lokalitě dojela i spousta Poláků a zúčastnili se dokonce i odpůrci vlády. Ale to naší velectěné předsedkyni Sněmovny rozhodně nezabránilo v tom rozsévat své ujeté mozkové pochody na síti X směrem k veřejnosti.

A tak si říkám, nechystá se premiér Fiala na dnešní pražské fotbalové derby mezi Slavii a Spartou? Kapacita stadionu domácích slávistů je něco málo pod 20 tisíc lidí a očekává se vzhledem k významnosti zápasu pochopitelně plný dům. V takovém případě by mohla Markéta Pekarová Adamová dospět snadno k názoru, že vládu dnes na demonstraci podpořilo cca 20 tisíc občanů.

Petr Fiala ale zřejmě na derby pražských “S” nedorazí, protože nehraje jeho rodná brněnská Zbrojovka, která nyní zažívá v druhé lize maximálně tak moravské derby v Vyškovem, ale že nějaké moudro ze sebe Pekarová Adamová na Xku brzo opět vypustí, je téměř jisté.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x