Výsměch občanům. Vláda si dělá předvolební kampaň z našich peněz

Komentář
Názor autora
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
fialova vlada
Lídři vládní pětikoalice
Foto: Spolu
Autor: Petr Karásek24. 9. 2023

Tato vláda má úžasný dar – chovat se jako vyvolená šlechta. Na jednu stranu slýcháme řeči o tom, jak je potřeba šetřit, jsou nám udělovány knížecí rady, že si máme ušít na zimu svetr nebo jezdit nakupovat do zahraničí, a na druhou stranu nám vláda ukazuje aroganci moci.

reklama

S příchodem Fialovy vlády byl navýšen počet ministrů, výrazně navýšen počet stranických náměstků, z čehož těží zejména Pirátská strana, kdy dle zjištění Novinek zhruba 1/4 všech Pirátů dostává příjmy od státu, od ledna došlo také na zvýšení platů politiků, a to jsou všechno extra výdaje za naše peníze. Nyní si k tomu všemu vláda přibalila i předvolební kampaň placenou z našich kapes. Je to výsměch občanům. Znovu. Opakovaně.

Server Novinky ve spolupráci s Právem nedávno informoval o tom, že Rakušanovo ministerstvo vnitra chystá masivní plakátovou kampaň za 40 milionů. Kampaň má probíhat od září 2023 do listopadu 2024, shodou okolností zrovna v polovině této doby máme příští rok volby do Evropského parlamentu.

Vláda nám tedy za naše nemalé peníze bude na plakátech říkat, jak udělala a dělá všechno skvěle. Jde v podstatě o vládní PR, nedej bože propagandu, kterou si sami zaplatíme. A to se vyplatí, nemyslíte?

V době tvrdé konsolidace financí, razantního šetření a navyšování daní to osobně považuji za podpásovku. Je to vrcholem absurdity a arogance moci, která však doprovází Fialovu vládu od svého nástupu, takže nejde o nic překvapivého. Kdyby vláda nekomunikovala s občany arogantním způsobem, který praktikuje po celou dobu, nepotřebovala by ani žádné plakátové kampaně.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x