Prezident Zeman se omluvil maďarské prezidentce za výroky Pekarové Adamové

prezident milos zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Úřad prezidenta ČR
Autor: Radek Polívka7. 6. 2022

Nově zvolená maďarská prezidentka Katalin Nováková (Fidesz) navštívila na své zahraniční cestě mezi prvními zeměmi i Česko a setkala se tak na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem. Ten se maďarské prezidentce omluvil za výroky předsedkyně Sněmovny na adresu Maďarska.

reklama

Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se kriticky vyjadřuje na adresu Maďarska opakovaně. Předsedkyně TOP 09 pak například na začátku ledna zveřejnila příspěvek na svém Facebooku, kde vyzývala nepříliš diplomaticky Maďary k tomu, aby vyhnali úřadujícího premiéra Orbána.

To se však nestalo, protože Orbánova strana Fidesz následně v březnových volbách získala přes 53 procent hlasů a zajistila si tak i ústavní většinu.

Při návštěvě Katalin Novákové v Praze se český prezident za výroky předsedkyně Sněmovny svým způsobem omluvil. “Paní prezidentka mě požádala, abych kompenzoval některé antimaďarské výroky v českých médiích. Činím tak formou této tiskové konference,” řekl Zeman v jejím úvodu. “Ale už při jednání jsem paní prezidentce řekl, že nejrazantnější antimaďarský názor zazněl z úst předsedkyně jedné politické strany, která má podle posledního průzkumu veřejného mínění 3% voličskou podporu,” dodal Zeman v narážce na předsedkyni TOP 09 a aktuálně nízké preference strany.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x