Projev Petra Fialy k národu. Odhalil kroky, které chce vláda podniknout v otázce drahých energií

fiala projev
Petr Fiala promlouvá k národu
Foto: Facebook Petra Fialy
Autor: Petr Karásek22. 6. 2022

Premiér Petr Fiala pronesl ve středu 22. června ve 20:02 projev k národu, který vysílaly v přímém přenosu největší tuzemské televize.

reklama

V začátku svého projevu označil viníky současné inflace a vysokých cen energií. V jednom případě předchozí vládu Andreje Babiše, v druhém Putinovu válku na Ukrajině.

Premiér přiznal, že nás čeká těžké období a naznačil řešení, se kterými chce jeho vláda přijít. Na přímou pomoc občanům s drahými energiemi chce například vláda vyčlenit 66 miliard korun.

Fiala vytyčil za cíl – energetickou soběstačnost Česka. V rámci tohoto cíle tak oznámil dlouhodobější záměr vykoupit elektrárny, což podle jeho slov potrvá 2 až 5 let. V plánu je také podporovat jádro, fotovoltaiku a tepelná čerpadla.

Ke konci svého projevu ujistil všechny, že vláda nenechá nikoho padnout. “Stát nemá dostatek peněz na to, aby plošně tento nárůst kompenzoval v plné výši a všem. Žádný evropský stát to nedělá. Ale všemi kroky, které jsem zmínil, říkáme zřetelně – nenecháme vás padnout,” řekl závěrem Fiala.

O kauze koaličního STAN se premiér nezmínil. Celý projev si můžete poslechnout zde.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x