Stanislav Polčák musí skončit v europarlamentu. Jeho pozastavení členství ve STAN je výsměch občanům

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
polcak stan
Europoslanec Stanislav Polčák
Foto: STAN
Autor: Radek Polívka21. 6. 2022

A dost, pohár přetekl. Stačilo už, co předvedl Petr Gazdík a je za to navíc mnohými chválen, ale pro jednání Stanislava Polčáka prostě nenacházím slov. Jeho pouhé pozastavení členství ve STAN jakožto vyvození politické odpovědnosti beru jako výsměch občanům.

reklama

Nebaví mě už ani poslouchat ty chvalozpěvy na Petra Gazdíka, který údajně navrátil politickou kulturu tím, že několik dnů zapíral kontakt s podnikatelem Redlem, pak jej částečně přiznal, poté s ním přiznal dovolenou, ale prý myslel tu letní a ne zimní, až se do toho nakonec natolik zamotal, že raději rezignoval na pozici ministra školství a ve vedení STAN, ale stále dobře placený mandát poslance si samozřejmě ponechal.

To europoslanec Stanislav Polčák je silnější kalibr. Kvůli svým dlouhodobým kontaktům s obviněným podnikatelem Redlem z kauzy Hlubuček prý vyvodil politickou odpovědnost tím, že pozastavil členství ve STAN. Důsledkem tohoto odvážného činu bude, že nebude moci říkat, že je členem STAN. To je tedy oběť.

Polčák prostě musí skončit v europarlamentu. Jeho pouhé pozastavení členství je výsměch občanům. Ale rozumím tomu, že se nechce vzdát těch statisíců měsíčně za plat europoslance, když už mu nevyšly ty miliony z Vrbětic, že?

Pokud to myslí předseda Rakušan s očištěním hnutí STAN vážně, měl by dotlačit svého “bývalého” spolustraníka k ukončení mandátu europoslance. Je ostudou, pokud nás nadále bude takový člověk reprezentovat v Bruselu. Vždyť i v takové TOP 09 se k tomu postavili daleko víc čelem.

Ovšem i samotný předseda Rakušan by se měl vzdát postu ministra vnitra. Je naprosto nevhodné, aby v současné situaci řídil ministerstvo, které má pod sebou policii. Ale to je zase o něčem jiném.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x