Projev pro horních 10 tisíc, svetr nad zlato. Komik zparodoval novoroční projev premiéra Fialy

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
premier petr fiala
Premiér Petr Fiala
Foto: ODS
Autor: Simona Dvořáčková2. 1. 2023

Imitátor a známý komik Petr Jablonský, který proslul imitováním a parodováním zejména bývalého premiéra Andreje Babiše a dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana, se nyní pustil i do dalších jmen. Na paškál si vzal zejména premiéra Fialu nebo i Markétu Pekarovou Adamovou.

reklama

Parodovat expremiéra Babiše už je trochu out a u končícího prezidenta Zemana je to vyloženě mimo, proto není překvapením, že Petr Jablonský přešel se svými vtípky k současné vládnoucí garnituře. A hned zaznamenal úspěch, protože jeho parodování novoročního projevu premiéra se setkalo s velice pozitivní kritikou.

Petr Jablonský svou první imitaci předvedl už před Vánoci 21. prosince v talkshow 7 pádů Honzy Dědka, na záznam se můžete podívat kupříkladu zde. “Promlouvám k vám, horním 10 tisícům, kteří si mohli letos dovolit zapnout televizi,” začíná projev imitovaného Fialy.

Pohádky Markéty Pekarové Adamové

Došlo však i na pověstné signály. “Poprosím vás, abyste po skončení relace vypnuli své televizory, abychom vyslali jasné signály a Putinovi to pěkně vytmavili,” pokračuje Fiala v podání Jablonského. Pozornosti neušla ani předsedkyně Sněmovny a její již pověstné svetry. “Do schránek vám jistě dorazil nový výbor pohádek od Markéty Pekarové Adamové s názvem Svetr nad zlato,” říká komik s vážným pohledem.

A u pohádek se zůstalo i nadále. “Vy lépe situovaní jste si jistě užili novou inovaci televizní pohádky Tři svetříčky pro Popelku,” pokračuje Jablonského Fiala. “Kvůli populárnímu Mrazíkovi jste letos nemuseli ani zapínat televizor a přesto jste si ho ve svých domovech užili,” zakončuje imitátor pohádkový blok.

A to není všechno…

Petr Jablonský se odhodlal ještě k jedné parodii novoročního projevu premiéra Fialy.

Druhá verze obsahuje také vtípky z předchozí scénky, které jsou však obohacené o nové. “Vy kteří vypínáte elektřinu, buď dobrovolně nebo s laskavou výpomocí energetických závodů, můžete být ve tmě domova pyšní, jak jste to Putinovi vytmavili. Každý zodpovědný občan má přece v sobě energie na rozdávání,” říká například komik v této parodii, kterou lidé v komentářích označují jednoduše jako trefu do fialového.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x