Piráti klesají nejvíc ze všech stran. Kde udělali chybu?

pirati bartos
Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek6. 8. 2021

Volby by podle posledního průzkumu agentury Median vyhrálo vládní hnutí ANO před koalicí Spolu. Až třetí by byla koalice Pirátů a Starostů, jejichž sestupnou tendenci potvrzuje i nedávný průzkum u agentury CVVM.

reklama

Ještě v březnu dosáhla u agentury Kantar koalice Pirátů a Starostů až 34 % preferencí a s výrazným náskokem tak vedla před hnutím ANO. Ivan Bartoš se tehdy začínal chystat na roli budoucího premiéra. Dalo by se však říct, že první vyhrání z kapsy vyhání.

Od té doby totiž přišlo zahájení kampaně a představení programu, který lidé v takové míře, která by korespondovala s takto vysokými preferencemi, neakceptovali.

Podle posledního průzkumu agentury Median by volby vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 % před koalicí Spolu, která by dosáhla na 21,5 %. Až třetí by skončili Piráti se Starosty s 20 %. Do Poslanecké sněmovny by se podle Medianu dostalo také SPD, Přísaha i KSČM.

Podobné výsledky vyšly před týdnem i u agentury CVVM, podle které by první ANO získalo 23,5 %, koalice Spolu by zaznamenala stejný výsledek 21,5 % a třetí Piráti a Starostové 21 %. CVVM předpokládá vstup do Poslanecké sněmovny ještě u SPD, KSČM a ČSSD.

Proč Piráti ztrácejí voliče?

Nerozhodnutí voliči, kteří by skrz svou frustraci ze špatného vývoje koronavirové epidemie tehdy v březnu volili Piráty a Starosty, si pravděpodobně začali, a to především právě u Pirátů, časem uvědomovat jejich značnou levicovost a výrazný progresivismus, který není lidem v Česku zase tolik po chuti.

Pirátské straně nepomohly ani některé historické či aktuální výroky jejich představitelů jako například europoslance, který by chtěl v EU většinové rozhodování, které by však v důsledku pro Česko znamenalo zavedení a realizaci migračních kvót, nebo také kontroverzní výrok Ivana Bartoše, že by mu nevadila muslimská Evropa.

Preferencím nepomohl jistě ani další europoslanec, který kritizoval zákrok policistů proti zdrogovanému muži v Teplicích, co zemřel po jejich zásahu na předávkování, či neuctivý příspěvek senátorky k pomníku obětem 2. světové války.

Na čele pelotonu se tak opět stabilně usadilo hnutí ANO. Za poslední měsíce však výrazně posílila také druhá protibabišovská koalice Spolu, ke které pravděpodobně přešli voliči, kteří jsou zklamaní z koalice Pirátů a Starostů.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
197 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
1 rok

Tady je to v poho…na Novinkách jsem dostal ban do konce života…??

zidis
zidis
1 rok

Přesně. Jen co odhalily svoje příliš levicové a skoro až komunistické části svého programu, lidé od nich utíkají. Nedokázali zkrotit svoje ambice ve svých výkřicích do tmy

Michal
Michal
1 rok
Reply to  zidis

Co to meleš ,to si na ně vymyslela Buresovska sebranka ..

harry
harry
1 rok
Reply to  Michal

meleš spíš ty, vždyť svoje levicovo-komunistický nápady mají Piráti sami ve svým programu

ale chápu, že si programy nečteš…

Miroslav Jelínek
Miroslav Jelínek
1 rok

Hlavně práskáním v EÚ a cpaním se do funkcí jako by už byli vítězi po volbách. A hlavně s Rakušanem rozumí všemu , všechno by udělali lépe a už včera.

PAVEL
PAVEL
1 rok

Tak nemá paní zpěvačka Farna veřejně vystupovat.
Veřejný prostor je ,,otevřený,,všem a je jedno jsi li pravičák,levičák nebo třeba E.T..

Bublifuck
Bublifuck
1 rok

Kdyby nebylo Pirátů, tak pan Babiš vůbec nemá do koho se strefovat. Kalousek už vyšel z módy. Babiš bez svého ministra marketingu Prchala je jenom bezcenný koktavý maňas ?

Michal
Michal
1 rok
Reply to  Bublifuck

Přesně tak ,moje řeč …Bureš je dobře diskredituje nepravdama a jeho kampaní na to má lidi a ty miliardy…

Petr
Petr
1 rok

pokud tady chcete Islám, anarchii, morální rozvrat společnosti tak je volte. Pokud ne, pak je nevolte. Je to ďábelský spolek.

Michal
Michal
1 rok
Reply to  Petr

Lzeš dodej důkazy ,že to někde řekli nebo napsali .Kecy zase nepodložené lži …

reklama
197
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x