První dojmy z letošního Survivoru. Kratší střih, ale jinak stejná patlanina

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
survivor kmenova rada
Kmenová rada z minulé série Survivoru
Foto: distribuce TV Nova
Autor: Simona Dvořáčková26. 1. 2023

Mnoho fanoušků klasického Survivoru vyhlíželo druhou řadu česko-slovenské verze s nadějí. Tu naději vyslal před pár týdny moderátor Ondřej Novotný, který sliboval, že letošní ročník se bude více podobat tolik oblíbené americké verzi.

reklama

Autorka je fanynkou Survivoru a hodnotí úvodní díl na základě svých dojmů.

Ale nemusela by se podobat jen americké verzi, velmi kvalitní je i australská verze, která také plně zachovává původní smysl hry, a kterou například Voyo nabídlo svým divákům hned po skončení první série, kdy diváci mohli porovnat kvalitou obou verzí, kdy australská je neporovnatelně lepší s tou naší. Naše verze s druhou sérií přinesla kosmetická zlepšení, ale to hlavní, co fanouškům vadilo, tu bohužel zůstalo.

Začátek vypadal velice slibně

Začátek úvodního dílu proběhl velmi nadějně. Vylodění a uvedení obou kmenů se povedlo, stejně tak se povedla úvodní soutěž, do které se zapojil celý tým (tedy podobně, jak to je i v americké či australské verzi). Kmeny nedostaly ani Survivor sirky, což byla parodie sebe sama v první sérii, ale jeden z kmenů obdržel za odměnu křesadlo a u druhého rozdělal šikovně oheň pomocí poklice od hrnce Petr Havránek alias Pítr.

Kmeny si museli také postavit od píky přístřešky, a i když dostali k dispozici prkna, byl to posun k lepšímu oproti předchozí sérii, kdy měli postavené základy, což byl další výsměch původnímu smyslu Survivoru. Zlepšil se také střih, ubylo zbytečných keců a tak se dvouhodinová epizoda z loňska smrskla na celkem koukatelnou hodinu a půl. Dosud celkem dobré, a pak přišel zlom.

Jsme zase tam, kde jsme byli

Zbývala půl hodina epizody a zkušený fanoušek Survivoru by očekával klasický souboj o imunitu a kmenovou radu, na které by měl být vyloučen první soutěžící. A ono ejhle, máme tu soutěž o brambory, což by se ještě dalo akceptovat, ale bohužel máme zpět i hloupé parkoury v duelech, kdy se hraje do 5 bodů, a divák tak vidí pětkrát to stejné pořád dokola. A jistě do budoucna nebudou chybět ani ještě zdlouhavější duely do 10 či 15 bodů.

Pro neznalé Survivoru – soutěže o odměnu i imunitu mají probíhat celotýmově najednou, nikoliv po skupinkách a už vůbec se nehraje na body,  prostě který kmen to dotáhne do konce, tak vyhrává odměnu nebo imunitu – podobně jako to bylo i v úvodní soutěži o nástroje a křesadlo na začátku letošní série.

Tohle prostě nikdy fanoušek Survivoru akceptovat nemůže, ani kdyby reklama tvrdila, že to bude ještě drsnější a ještě úžasnější. Osobně se na letošní sérii zřejmě dívat budu, ale ty nudné a dokola stejné soutěže budu na Voyo přetáčet a tak budu mít zřejmě celkem slušnou hodinovou epizodu. Předpokládám, že takhle to bude mít většina fanoušků, pokud Survivor Česko & Slovensko 2023 vůbec zapnou. A nedivím se, pokud mnozí ani nezapnou.

A bude hůř…

Z ukázek na příští epizodu víme, že na body se bude hrát i soutěž o imunitu a na kmenové radě budou přítomny opět oba kmeny, což také odporuje původní myšlence Survivoru, kdy kmenová rada po prohrané imunitě působí jako jakási rodinná terapie daného kmene, do které druhý kmen nezasahuje zcela záměrně – vždyť takhle přicházíme i o překvapené reakce druhého kmene při pohledu na to, kdo byl vyloučen.

Jediné, co by mohlo druhou sérii vylepšit, tak kdyby vyloučený na kmenové radě byl opravdu vyloučeným a nenásledovala by žádná eliminační soutěž, jako tomu bylo minulý rok, což bylo asi největší pošlapání pravidel Survivoru, co jsem kdy viděla. To, že vyloučená osoba kmenem je vyloučena a okamžitě opustí kmenovou radu, je naprosto esenciální pravidlo Survivoru, což minulý rok bohužel neplatilo.

Jako vyložené šílený záměr se poté jeví informace, které se objevily v médiích, že do hry budou vstupovat noví hráči v průběhu hry. To už snad ani nekomentuju.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x