Publikovat fotky Zemana před nemocnicí bylo přes čáru. Je to hyenismus, kritizuje známá zpěvačka

milos zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Pelz / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Simona Dvořáčková11. 10. 2021

Média v honbě za senzací podle některých překročila meze slušnosti, když publikovala fotky prezidenta Zemana před nemocnicí. Myslí si to například i Ewa Farna, která rozhodně nepatří mezi prezidentovi stoupence. Známá zpěvačka však něco takového považuje za hyenismus.

U části médií možná došlo k zatemnění mozku vlivem sobotních výsledků voleb. Jak jinak si vysvětlit toto bezohledné chování? Druhý den po volbách došlo k nutnému převozu prezidenta Zemana do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, před kterou na něj čekali fotografové, kteří jej bez skrupulí fotili v nedůstojném stavu.

Ano, prezident nevypadal na snímcích vůbec dobře. Ale ruku na srdce, jak vypadají ostatní při převozu po například infarktu či mrtvici, které nemusejí pro člověka v žádném případě znamenat konečnou. A jak vypadáme třeba my všichni při pohledu do zrcadla, když máme obyčejnou horečku? Také to není příliš publikovatelné.

Ewa Farna to považuje za hyenismus

S velkou kritikou přišla známá zpěvačka Ewa Farna, která zveřejnila svůj názor na sociálních sítích. “Potřebuji se s vámi podělit o své nehudební naštvání. Koukala jsem na zprávy po volbách, protože mě to zajímalo, a vykoukne na mě téměř bezvládné tělo Miloše Zemana, když mu někdo podepírá hlavu a převáží ho ze sanitky do nemocnice. Docela mě to vytočilo a přijde mi to moc,” uvedla Farna.

Farna naráží i na určitou míru pokrytectví. “To je tak nedůstojné od lidí. Jestli požadujeme nějakou důstojnost po vládcích, tak se sakra chovejme důstojně a nefoťme hyenicky pána před osmdesátkou na nemocničním lůžku,” tvrdí dále zpěvačka. “Chápu, máme zrovna u prezidenta právo znát jeho zdravotní stav a zda dokáže vykonávat svou funkci, měl by o tom Hrad informovat pravdivě, ale nechovejme se jako hovada. Potají ho tam někde fotit ve škvírce na nemocničním lůžku jako starší osobu je tak nedůstojné a hyenické,” dodává.

Zpěvačka uvádí, že není příznivcem Miloše Zemana, ale to nic nemění na tom, že si zaslouží důstojnost. “Nejsem příznivcem pana Zemana, ale je to starý člověk a nepřijde mi divný, že chátrá. Držme se hranic důstojnosti vůči starým lidem a nefoťme je, když na tom jsou zle, nebo třeba i mimo vědomí. To je příliš vůči komukoli,” uvedla Farna.

Prezident by měl dostat čas

Politické tlaky k odvolání prezidenta, které jsou aktuálně hnané více nedočkavostí než racionální úvahou, jsou naprosto nemístné. Vždyť vzpomeňme si, že riskantní operační zákroky podstoupil ve své funkci i prezident Václav Havel. A nikdo jej neodvolával.

I při vážných zdravotních komplikacích, jako je infarkt nebo mrtvice, se lze vrátit do normálního život a Zeman je pořád demokraticky zvoleným prezidentem, kterého by nemělo být možné odvolat jen proto, že leží v nemocnici a někomu se to zrovna nehodí.

Vítězové voleb by tak měli prokázat určitou míru velkorysosti a dát prezidentovi několik týdnů, během kterých se teprve uvidí, zda bude schopný nadále vykonávat prezidentský úřad, a ne jej chtít hned odvolat. Bylo by to přinejmenším slušné a právě za slušnost v politice bojoval náš pravděpodobně budoucí premiér Petr Fiala.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x