Publikovat fotky Zemana před nemocnicí bylo přes čáru. Je to hyenismus, kritizuje známá zpěvačka

Komentář
Upozorňujeme čtenáře, že následující text je publicistickým článkem, který obsahuje názor autora.
milos zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Pelz / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Simona Dvořáčková11. 10. 2021

Média v honbě za senzací podle některých překročila meze slušnosti, když publikovala fotky prezidenta Zemana před nemocnicí. Myslí si to například i Ewa Farna, která rozhodně nepatří mezi prezidentovi stoupence. Známá zpěvačka však něco takového považuje za hyenismus.

reklama

Druhý den po volbách do Sněmovny došlo k nutnému převozu prezidenta Zemana do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, před kterou na něj čekali fotografové, kteří jej bez skrupulí fotili v nedůstojném stavu.

Ano, prezident nevypadal na snímcích vůbec dobře. Ale ruku na srdce, jak vypadají ostatní při převozu po například infarktu či mrtvici, které nemusejí pro člověka v žádném případě znamenat konečnou. A jak vypadáme třeba my všichni při pohledu do zrcadla, když máme obyčejnou horečku? Také to není příliš publikovatelné.

Ewa Farna to považuje za hyenismus

S velkou kritikou přišla známá zpěvačka Ewa Farna, která zveřejnila svůj názor na sociálních sítích. “Potřebuji se s vámi podělit o své nehudební naštvání. Koukala jsem na zprávy po volbách, protože mě to zajímalo, a vykoukne na mě téměř bezvládné tělo Miloše Zemana, když mu někdo podepírá hlavu a převáží ho ze sanitky do nemocnice. Docela mě to vytočilo a přijde mi to moc,” uvedla Farna.

Farna naráží i na určitou míru pokrytectví. “To je tak nedůstojné od lidí. Jestli požadujeme nějakou důstojnost po vládcích, tak se sakra chovejme důstojně a nefoťme hyenicky pána před osmdesátkou na nemocničním lůžku,” tvrdí dále zpěvačka. “Chápu, máme zrovna u prezidenta právo znát jeho zdravotní stav a zda dokáže vykonávat svou funkci, měl by o tom Hrad informovat pravdivě, ale nechovejme se jako hovada. Potají ho tam někde fotit ve škvírce na nemocničním lůžku jako starší osobu je tak nedůstojné a hyenické,” dodává.

Zpěvačka uvádí, že není příznivcem Miloše Zemana, ale to nic nemění na tom, že si zaslouží důstojnost. “Nejsem příznivcem pana Zemana, ale je to starý člověk a nepřijde mi divný, že chátrá. Držme se hranic důstojnosti vůči starým lidem a nefoťme je, když na tom jsou zle, nebo třeba i mimo vědomí. To je příliš vůči komukoli,” uvedla Farna.

Prezident by měl dostat čas

Politické tlaky k odvolání prezidenta, které jsou aktuálně hnané více nedočkavostí než racionální úvahou, jsou naprosto nemístné. Vždyť vzpomeňme si, že riskantní operační zákroky podstoupil ve své funkci i prezident Václav Havel. A nikdo jej neodvolával.

I při vážných zdravotních komplikacích, jako je infarkt nebo mrtvice, se lze vrátit do normálního život a Zeman je pořád demokraticky zvoleným prezidentem, kterého by nemělo být možné odvolat jen proto, že leží v nemocnici a někomu se to zrovna nehodí.

Vítězové voleb by tak měli prokázat určitou míru velkorysosti a dát prezidentovi několik týdnů, během kterých se teprve uvidí, zda bude schopný nadále vykonávat prezidentský úřad, a ne jej chtít hned odvolat. Bylo by to přinejmenším slušné a právě za slušnost v politice bojoval náš pravděpodobně budoucí premiér Petr Fiala.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x