“Pusťte nás na ně” se vrací Pirátům jako bumerang. Praha řeší problém s přidělováním IT zakázek

pustte nas na ne
Piráti v kampani s heslem "Pusťte nás na ně"
Foto: Česká pirátská strana
Autor: Radek Polívka21. 9. 2021

Heslo “Pusťte nás na ně” se stalo v roce 2017 součástí úspěšné Pirátské kampaně, která je vynesla se skoro 11 % do Sněmovny. Heslo mělo evokovat tah na branku v rozkrývání kauz současných i minulých politiků. Teď mají Piráti vlastní kauzu, a tak se jim toto heslo vrací jako bumerang.

reklama

Piráti obrovsky zazářili v předvolební kampani v roce 2017, kde se stali nečekaně společně s SPD skokanem voleb. Z dosavadních 0 poslaneckých mandátů totiž vyskočili na 22, což byl velice pěkný volební úspěch.

Zde se můžete podívat na zmiňovaný Pirátský spot s vězeňským autobusem, na kterém byly vyobrazeny podobizny politiků. Ústředním heslem spotu poté bylo “Pusťte nás na ně” a slova, že všichni nekradou, čímž mysleli sebe.

Blesk však před nedávnem přinesl informace o tom, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyšetřuje firmy z oboru IT, které mají podle Blesku vazby na politiky Pirátů. Má jít o podezření z neoprávněného dělení zakázek na pražském magistrátu, což je fígl, díky kterému je možné rozdávat jinak větší zakázky bez výběrového řízení.

Místopředsedkyně pravicové strany Manifest Veronika Vágnerová, která v letošních volbách kandiduje na kandidátce uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci na Ústecku jako Ivan Bartoš, se na toto téma na konci srpna dotazovala přímo předsedy Pirátů přes email.

Ivan Bartoš však neodpověděl. Následně jej tedy Vágnerová konfrontovala přímo v následujícím videu, kde jí Bartoš odpověděl, že žádný email nedostal, a působil vyhýbavě.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Franta
Franta
7 měsíců

Zajímalo by mne zdali má Bartoš ridičák na autobus ?!

vlasta
vlasta
8 měsíců

pirát nebo loupežník je pouze zloděj co pro republiku udělali, připomíná my to nástup fetáku a novodobých fašounu hnát je klackem aš do Bruselu do hnízda gauneru a fašistu

Novák
Novák
8 měsíců

Prosím všechny slušné nefetující občany dělejme každý den vše pro to aby ti to neomarxisti vítači migrantu feťáci nezískali s hnutím Stan více než 17% hlasu !! Jsou stejným nebezpečim a zlem jako byli komouši v roce 1948 !!

Abrdy
Abrdy
8 měsíců

pokud chcete žít v pohodě nikdy novolte smečku fetáku,udavaču,zloděju,křiváku tvrdé levice,máte děti,rodiny,vnoučata chrante je před ještě horší luzou než byli komunisti v 50letech

Jiří Vrána
Jiří Vrána
8 měsíců

Těch spasitelů už tady byly spousty. Všechny lháře usvědčí, všechny zloděje zavřou atd. a výsledek je nulový . Stále stejná písnička. A pokud jsou zprávy
o machinacích s IT zakázkami v Praze, pod vedením Pirátů pravdivé budou,
horkými kandidáty na pobyt v kriminále i někteří z jejich řad. Předseda jim potom bude moci zahrát občas na garmošku pod okny věznice. Zastánce mnohalásky
pan Ferjenčík by mohl vyzvat k sestěhování vyznavačů mnohalásky všemožných
orientací do menšího počtu hustěji obydlených bytů ( což bude jistě velmi
praktické pro provozování různých forem mnohalásky) Nadbytečné uvolněné
byty budou následně posloužit skutečně potřebným. Konečně by tedy Piráti
byli pro společnost užiteční. Jinak jsou nám potřební jako mrtvému zimník.

Jak to vidím ja.
Jak to vidím ja.
8 měsíců

V první řadě, ČESKO si má vytvořit VLASTNÍ IT státní firmu, která bude vyvíjet a spravovat systémy se zapojením univerzit, protože jen tak zůstane bezpečně kód ochráněn, navíc ten systém se dá udělat pak mnoha vrstvý pokrývající vše od daní, až po další úřady apod. Jinými slovy byste si pak došli na úřad a ten vás neposlal na deset další ale se svaším svolení by si úředník ta data zjistil ze systému a použil jen v té věci o kterou je řeč. Kryptoměny, mohou pak vytvořit geniální daňový systém(technologie blockchainu), kde prostě bude dohledatelná každá koruna a pak si dělej daňové podvody.

reklama
14
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x