Rakušan byl na sněmu STAN znovu zvolen předsedou hnutí. Prvním místopředsedou bude poslanec Vlček

starostove vit rakusan
Znovuzvolený předseda hnutí Vít Rakušan
Foto: STAN
Autor: Petr Karásek23. 7. 2022

Vicepremiér vlády a dosavadní šéf hnutí STAN Vít Rakušan obhájil na mimořádném sněmu post předsedy hnutí. Záda mu v pozici prvního místopředsedy bude krýt poslanec Lukáš Vlček.

reklama

STAN svolal mimořádný sněm v důsledku korupční kauzy bývalého člena Petra Hlubučka a také poté, co z vedení strany odešel Petr Gazdík, na kterého vyšly najevo styky s  podnikatelem Redlem, který je v pražské korupční kauze obviněný společně s Hlubučkem.

Vít Rakušan na mimořádném sněmu získal 292 hlasů z celkového počtu 297 odevzdaných hlasovacích lístku, sněmu se účastní celkem 305 delegátů. Rakušanova podpora v hnutí je tedy téměř stoprocentní.

Na funkci místopředsedy kandidovalo hned 12 straníků – Věra Kovářová, Petra Pecková, Viktor Vojtko, Jan Kuchař, Jan Farský, Lukáš Vlček, Jan Lacina, Michaela Matoušková, Josef Suchánek, Michaela Šebelová a Pavel Čížek.

Myslíte, že se hnutí STAN na sněmu podařil politický restart?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Prvním místopředsedou hnutí byl zvolen poslanec Lukáš Vlček, který je zároveň místopředsedou poslaneckého klubu STAN. Vlčka si po svém boku v nominačním projevu přál i předseda Rakušan.

Delegáti sněmu zvolili za řadové místopředsedy dlouholetou tvář hnutí Jana Farského, který se však z Ameriky vrátí do Česka až 12. září, dále poslankyni Michaelu Šebelovou, exstarostu Pavla Čížka a poslance Jana Lacinu.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x