Redaktor Hošek, který kolegyním z redakce zasílal fotky penisu, se veřejně omluvil. Kalousek ho pochválil

Magazín
Ze společnosti, celebrity a zajímavosti.
kalousek
Bývalý poslanec Miroslav Kalousek
Foto: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Autor: Simona Dvořáčková20. 10. 2021

Jiří Hošek, který byl výraznou tváří redakce serveru Seznam Zprávy a zároveň i zástupcem šéfredaktora, byl propuštěn za sexuální obtěžování. Redaktor měl zasílat kolegyním nevyžádané fotky svého přirození. Teď se veřejně omluvil, za což jej pochválil i bývalý poslanec Miroslav Kalousek.

reklama

V redakci serveru Seznam Zprávy se odehrál skandál, který můžeme znát spíše z americké společnosti a nemá tak v tuzemsku obdoby. Charismatický Jiří Hošek, který udivoval čtenáře svými znalostmi z fotbalové Anglie, se ze dne na den stal zavrženíhodným člověkem, který obtěžuje své kolegyně. Jako první s tímto zjištěním přišla redakce iDNES.cz.

Hošek měl kolegyním z redakce zasílat fotky svého penisu, což je nepříjemná, ale bohužel ne neobvyklá věc, se kterou se setkává nejedna dívka či žena na sociálních sítích. Nepochopitelné je to však u redaktora takto významného zpravodajského serveru.

Redaktor se nyní za nevhodné chování veřejně omluvil. Podle svého příspěvku na Twitteru vyhledá i odbornou pomoc.

Na jeho vyjádření zareagoval také bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek, který ho pochválil. Podle politika může uklouznout každý, což je do jisté míry pravda, protože podobným způsobem uklouzl nedávno i bývalý Kalouskův kolega Dominik Feri, který čelí obviněním ze sexuálního násilí.

Uživatelům se Kalouskův přístup, ve kterém případ v podstatě zlehčuje, nelíbí.

Jiří Hošek se kromě pochvaly politika dočkal i negativních reakcí obyčejných uživatelů.

Uživatelé upozorňují zejména na to, že chvála za korektní chování by se v takových případech neměla přehánět, aby se z padoucha díky pěkně sepsanému textu nestal najednou hrdina. O to více, když pochvala přijde od výrazné tváře naší politiky. Jak píše jeden z uživatelů – soucit si zaslouží spíš dotčené ženy než ten, kdo uklouzne.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x