Schillerová vyhrála s velkým náskokem debatu na Primě. Vládní představitelé u diváků pohořeli

alena schillerova
Bývalá ministryně financí Alena Schillerová
Foto: Eva Kovaříková / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Autor: Radek Polívka26. 5. 2022

CNN Prima News vysílala ve čtvrtek večer debatu s názvem Jak z krize, které se zúčastnili za opozici Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD) a za vládu ministři Martin Kupka (ODS) s Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

reklama

Tématem pořadu na CNN Prima News byla zejména vysoká dubnová inflace ve výši 14,2 a s tím spojené zdražování včetně všech důležitých komodit. Dále se debatovalo o řešení uprchlické krize a dopadech války na Ukrajině.

Součástí debaty byly i zveřejněné průzkumy agentury STEM/MARK. Jeden z nich ukázal, že až 73 procent Čechů se domnívá, že vláda pomáhá s dopady inflace nedostatečně. V dalším průzkumu stejné agentury bylo zjištěno, že 40 procent lidí má největší obavu ze zdražování a zhruba stejný počet z války.

Debata se nesla v očekávatelném duchu, kdy vládní představitelé hájili adresnou pomoc lidem a Alena Schillerová zase proklamovala požadavky svého hnutí na snížení DPH na energie, potraviny a pohonné hmoty. Radim Fiala zase navrhoval vystoupit z burzy energií v Lipsku a dodávat v Česku vyrobenou elektřinu přímo českým domácnostem místo současného systému burzy a na burze prodávat jen přebytek.

V internetovém hlasování na webu CNN Prima News vyhrála jednoznačně bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO), která získala dvě třetiny hlasů (66 procent), druhý skončil Radim Fiala (SPD) s 19 procenty.

Vládní představitelé u diváků pohořeli a získali dohromady méně než druhý Radim Fiala, a to konkrétně 10 procent v případě ministra dopravy Martina Kupky (ODS), ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poté získal pouze 5 procent.

reklama
Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬 komentářů
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
👈
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
reklama
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x