Pirát Kolaja chce v EU většinové rozhodování. Kdyby fungovalo během migrační krize, platí u nás migrační kvóty

marcel kolaja
Pirátský europoslanec Marcel Kolaja
Foto: Česká pirátská strana / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Autor: Petr Karásek17. 7. 2021

Během toho, co si byl Ivan Bartoš omrknout Brusel, tedy místo, kam dost možná bude již zanedlouho létat jako premiér Česka, sdílel Pirátský europoslanec Marcel Kolaja o cestě svého stranického šéfa příspěvek, ve kterém vyzdvihuje nutnost většinového rozhodování v Evropské radě.

“Společně s prezidentem Evropského parlamentu Davidem Sassolim a Ivanem Bartošem jsme se shodli, že je potřeba posílit roli Evropského parlamentu. Pirátská strana dále podporuje také většinový systém hlasování v Radě místo jednomyslnosti například v otázkách zahraničních nebo daňových,” píše na svém Twitteru Kolaja.

“Tak to ani náhodou, je potřeba vrátit jednomyslnost, kam to jen jde. Nadále je již naprosto neúnosné, abychom v důležitých otázkách byli přehlasováni většinou a byly ignorovány naše námitky,” napsal uživatel Zbyněk k příspěvku europoslance.

Pirát Kolaja však trvá na většinovém rozhodování v Evropské radě. K většinovému rozhodování došlo právě během migrační krize v roce 2015, kdy byla Česká republika většinově přehlasována v otázce migračních kvót.

Většinové rozhodnutí o kvótách však nebylo nikdy kvůli negativním reakcím obyvatel a některých národních politiků uplatněno v praxi. Kdyby to však tehdy fungovalo podle představ Piráta Kolaji, tak by u nás i v dalších zemích EU od roku 2015 migrační kvóty platily a na jejich základě by do Česka proudili migranti z Itálie a z Řecka.

Evropská unie by díky funkčnímu většinovému hlasování samozřejmě akceschopnější skutečně byla, ale nebezpečí tkví v tom, že by blok silnějších zemí mohl snadno přehlasovat ty slabší a země jako Česko by takto ve výsledku výrazně ztrácely vlastní suverenitu.

Je otázkou, zda si to Pirát Kolaja vůbec uvědomuje, nebo ne. Při nejhorším může svůj názor změnit a ten současný vždy označit za mladickou nerozvážnost jako předseda Pirátů Ivan Bartoš, který kdysi tvrdil, že by mu nevadila muslimská Evropa.

Přidejte si instantní zprávy na domovskou stránku Seznam.cz
💬
Seznam DiskuzeVstoupit do diskuze
Diskuze ke článku
Zapnout upozornění
Upozornit na
guest
62 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Scandaal66
Scandaal66
1 měsíc

Piráti tvrdě pracují na tom,aby se jim ta předvolební bárka brzy potopila…to je fajn..

Franta Miklín
Franta Miklín
1 měsíc

Ten Bartoš by se okamžitě uplatnil jakošpičkový manekýnn

Antonin Kania
Antonin Kania
2 měsíců

…TO JE CO ??….Není to manekýn firmy Primeros ?? ??

Martin Vaněk
Martin Vaněk
2 měsíců

Tady je názorně vidět, co jsou námořní lupiči ve skutečnosti za svoloč…

milanmid
milanmid
1 měsíc
Reply to  Martin Vaněk

BUZ?????? A VLASTIZRÁDCI NA SIBIŘ S NIMI AŽ POCHOPI CO JE TO PRÁCE !!!!

Vladimíra Lokšová
Vladimíra Lokšová
2 měsíců

Co odhlasují v Bruselu, bude mít vždy vyšší kvalitativní hodnotu, než co odhlasují tady. Je tady neskutečný bordel ve prospěch kriminality. Lidé, kteří se brání, jsou likkvidováni policií. Ještě neprotestovalo dost lidí? Jen důkaz toho, že drobný člověk mlčí, protože kriminalita se toleruje, ale někdo na ni vždy doplácí, nakonec i drobný kriminálník. Ukradnou vám, na co kdo dosáhne, vyhodí vás z vlastního bytu, abyste jim nepřekáželi při vaření drog a sex byznysu, který provozují i s dětmi atd.

zdn
zdn
2 měsíců

Jistě, rád by pomáhal. Za naše. Plní si svoje anarchistické sny.

Martin
Martin
2 měsíců

Kolaja maká na tom aby Pirátům snížil preference. Nechte toho moulu pracovat

Marlen
Marlen
2 měsíců

Nikdo mu nebrání když chce pomámat klidně ale ať si jede k nim a netahá je sem. Kolik peněz jim už lidi poslali třeba v unicef a jak je vidět není to ničím kolik škol a nemocnic a elektráren se tam vystavělo a pořád je to málo a oni místo aby tam pořádně pracovali tak jdou do evropy žít z našich daní

lubajs
lubajs
2 měsíců
Reply to  Marlen

Divím se vaši naivitě. Ty světové organizace jako UNICEF, Lékaři bez hranic apod. to jsou vysavače na peníze od naivních lidí. Ony nikdy nic v těch chudých zemích nepostavily a na přímou pomoc k chudým jde jen minumum prostředků. To aby se neřeklo. Kdo někdy těm chudým zemím opravdu pomáhal a budoval tam průmyslovou a dopravní infrastrukturu, byly za minulého režimu státy bývalého východního bloku a nejvíc my. Ty stavby ale bohužel západ tam dávno rozmlátil při svých vojenských taženích. Teď UNICEF, Lékaři bez hranic a další podobné obskurní organizace se zabývají náborem a dovozem migrantů do zemí bílého člověka. Pod pláštíkem humanity se kryje organizovaný zločin obchodu s lidmi.

Stanislav
Stanislav
2 měsíců

Voliče Pirátů velice rychle poznáte, kde se zdržují, tam cítít zápach marihuany.

Stanislav
Stanislav
2 měsíců

Pokud se komukoliv zachce č….. doktorů a inženýrů, převážně negramotných migrantů bez jakýchkoliv civilizačních návyků, nic a nikdo mu nebrání odjet do některé země vítačů a tam si s nimi pobýt do sytosti. Pamatuji dobu, kdy byl zmocněncem pro menšiny zpěvák Kocáb a když byl vyzvaný, aby se nastěhoval na čas třeba do Chánova, velice rychle vychladl. Tento horlivý Pirát zřejmě na fetu a nebo po fetu, bez jakýchkoliv životních zkušeností nejspíš neví co blábolí.

Pepa
Pepa
2 měsíců

Piráti jsou strana která je tlačena vzhůru EU to se ví poté řiťo lezec Bartoš bude činit co jim na očích uvidí

Bobeš
Bobeš
2 měsíců

Je to lůza, kdo volí piráty, tak snad to nemá v hlavě vpořádku.

Gabriel
Gabriel
2 měsíců

Nesmí se Piráti podcenit, proto by lidi měli volit jinou stranu. Opravdu jde o to, jestli zůstanou národní státy nebo se vytvoří Evropský paskvil, kde nám budou rozhodovat a poroučet Eurokrati z Bruselu.

Radek Z
Radek Z
2 měsíců

No prostě naši Piráti , nedají si pokoj s výmysly . Bože dej ať se jim to vše včas rozpadne .

Jakub
Jakub
2 měsíců

A ono to někoho překvapuje? Piráti jsou eurolikvidátoři národa, to není žádná novinka, všichni to vědí. Myslí to upřímně.

Jaroslav Adamek
Jaroslav Adamek
2 měsíců

Dobrý den, od pohledu podivné individuum, není co dodat, zdravím voliče 😵😵😵🖕🖕😜😜😜👽

Alfon Prajzak
Alfon Prajzak
2 měsíců

Pane Kolaja,doporučuji vám vratit se zpět do matčina přirození.

Milan
Milan
2 měsíců

Piráty volí převážně mladí, kteří vědí o životě kulový. Pokud kvůli nim Piráti vyhrají, tak se republika změní k nepoznání, tedy k horšímu. Tito mladí pak zestárnou, mnohé pochopí, ale už bude pozdě měnit to, co pomohli rozběhnout a budou muset žít život v tom co si v mladické nerozvážnosti zvolili a cesta k návratu už nebude. My staří lidé už to dožijeme jakýmsi způsobem, ale mladí časem spláčou. Je smutné, že rodiče svým dětem nejsou schopni vysvětlit, jak velice se mýlí, je to spíš tou výchovou, kdy jsou jim jen pro smích a pro nějakou tu korunu, ale jinak je ignorují. No holt co jsme si vychovali, to máme a oni se pak budou muset poprat se životem, jak jen to půjde.

Abrdy
Abrdy
2 měsíců

není horší,zlo,zákeřnost,než udavači,vítači,ničitelé piráti!! občané probudte se než bude pozdě nevolte tragedii pro náš stát,občany rodiny.

Standa
Standa
2 měsíců

Pirati nevolit

Novák
Novák
2 měsíců

Ultra levičáci feťáci vítači migrošu Bruselští vlezdopr…. donašeči zastáci přijetí Eura zastánci menšin sexualních pošahancu anachistu z hnutí Antifa zdražování parkovacích míst zdražováni Mhd benzinu a nafty + zároveň s tim přechod na Elektické pohony zastánci oslovování Rodič1 Rodič2 místo máma a táta zastánci tak zvaných šleháren pro feťáky zastánci bourání pamatkových budov tak jako např. v Praze budovy Transgas atd.atd. ! Prosím všechny slušné občany s mozk v hlavě aby dělali dle svích možností vše proto aby ta HRÚZO KOALICE PIRÁTI+STAN nezískali ani 20% hlasu – jsou větší nebezpeční než komouši v roce 1948 !!

Petr S.
Petr S.
2 měsíců

Kvóty nekvóty, čím MÍŇ dalších migrantů, tím líp. Už teď se tady dost mluví o těch z Nigérie, jak jedou ve drogách, poté co svůj pobyt zlegalizovali sňatkem za peníze s našimi ženami, CO BY TADY DĚLALI TI DALŠÍ????

Petr Szep
Petr Szep
2 měsíců
Reply to  Petr S.

Další svinstva. Před 16 lety jsem byl v Egyptě a tam mi jeden z Egypťanů ) je jich tam už jen 10%) řekl, ať neděláme stejnou chybu jako oni, Maroko, Tunis a další a nenecháme se sežrat muslimy. Pomalu budu přičítat i Paříž.

nováková
nováková
2 měsíců

Nehodlají náhodou napodobit model O nás bez nás?

Milda
Milda
2 měsíců

Jen k….. bude volit Piráty a co je to za hovada je vidět čím dál více.

Milan
Milan
2 měsíců

Ještě větší hovada než jsme čekali… Všechno směřuje k tomu, že z nás ještě za našeho života bude nesvéprávné Katalánsko a za řeči o vystoupení z EU nás bude prokurátor posílat na desítky let do vězení jako bolševici v 50.letech…

Petr S.
Petr S.
2 měsíců
Reply to  Milan

Kolikrát si říkám, že by to chtělo úplnou rekonstrukci tý jejich EUkomise, aby tam přišli lidi, co jsou schopný přemejšlet. Hodně vypovídá už ten zákaz spalovacích motorů bez rozumnýho přechodnýho období pro hybridy. Že v Rusku maj jámu, kde už 50 let hoří zemní plyn a za tu dobu už taky poslal do vzduchu slušný množství CO2, to asi ty mydvědi v EK nevědí. Co medvědi, možná by na ně spíš seděl Čapkův výraz MLOCI.

edgar cayse
edgar cayse
2 měsíců

Piratstvo vykazuje vsechny znaky vlastizrady a kolaborace – pokud tento narod dovoli aby kdy vladli spolu ci s nekym bude Unor1948 proti n tomu prochazka ruzovym sadem . RAD bych napsal co si o nich myslim bohuzel nejsou ani vyrazy a slova v cesstne ani ty vulgární . Pri predstave , ze o nasich zivotech rozhoduje nekdo jako richterova , michalek tento kolaja ci bartos a spol mě jíma hruza .Lide pro Boha NEVOLIT za zadnou cenu – diky za nezverejneni .

nováková
nováková
2 měsíců
Reply to  edgar cayse

Mladí a progresivní.V tomto kontexu to dostává zcela jiný smysl.

alena
alena
2 měsíců
Reply to  edgar cayse

Zakázat tuto stranu!

Pavel
Pavel
2 měsíců

A nebyla by možná žaloba za vlastizradu? Já nejsem bruselský Evropan. Já jsem český Evropan. Pořad jsou pro mě nejdřív zájmy ČR a pak zájmy nějaké nadnárodní pospolitosti. A jestli to pan Kolaja nepochopil, tak velké evropské státy se chovají v EU naprosto stejně. Nejdřív jejich zájmy a pak ty ostatní. Respektive, oni ty své zájmy vydávají za evropské myšlenky.

Marek V.
Marek V.
2 měsíců

No to jako vážně? Buďme hrdí na to,že jsme Češi a že můžeme o sobě rozhodovat sami.To jsme se nepoučili z minulosti?O nás bez nás?Ať se pan dred Bartoš zbalí i se svými nerozvážným spolustraníky a jde pomáhat migrantům do jejich domoviny.Chvàla Bohu,že se hlupáci vybarvili před volbami.

Marek V. upravil komentář před 2 měsíců
Petr S.
Petr S.
2 měsíců
Reply to  Marek V.

Oni se sice vybarvili před volbami, ale zatím to bohužel stále vypadá nad 5%

Vladimír
Vladimír
2 měsíců

To je ale hovado

Ottto
Ottto
2 měsíců
Reply to  Vladimír

Kdo tohleto může volit ,to nepochopím

lubajs
lubajs
2 měsíců
Reply to  Ottto

Baštami ultralevicových progresivních ideologií jsou dnes u nás i ve světě univerzity s humanitním zaměřením. Ostatně stačí si zjistit, co to je Frankfurtská univerzita. Především z takových univerzit se rekrutují pokrokově smýšlející intelektuálové, kteří se jednak stávají politiky ultralevicových progresivních stran, jako Piráti a jednak taky tvoří hlavní voličskou základnu těchto stran.

lubajs upravil komentář před 2 měsíců
Viktor Havel
Viktor Havel
2 měsíců

Většinové rozhodování klidně, pokud bude v naší ústavě, že naše zákony jsou nadřazeny evropským, jak by to také mělo být. Jinak pryč z tohoto spolku a piráty vyhostit do brusele.

Sam - Moravský kreativní komentátor.
Sam - Moravský kreativní komentátor.
2 měsíců

Stačí se podívat na fotku a vidíte nám normálním lidem se vysmívajícího h…..

Miroslav
Miroslav
2 měsíců

Dobrý den. Jen bych si dovolil odpovědět na otázku pana Míli 1952, proč STAN vstoupili do koalice s piráty? Pirati je moc potřebují. Je to strana co si neváží naší Koruny a chce Euro, vlastenectví jim nic neříká. Žalují v Bruselu na naše národní zákony a snaží se, aby zákony evropského parlamentu byly těm našim nadřazené. Pokud by se jim vše to, co zamýšlí udělat s touto zemí po volbách podařilo, je třeba aby byl celý tento národ poslušný. V Praze je pan Hřib a o venkov by se jim měli postarat starostové. Miroslav

Jindřich
Jindřich
2 měsíců

Doufám, že lidé sledují tyto informace a piráty pošlou tam kam patří.

Pavel
Pavel
2 měsíců

chová se jako tupé hovado vypadá jako tupé hovado bučí jako tupé hovado logicky z toho vychází že to musí být tupé hovado – ale největší problém je v tom co to musí být za tupá hovada co mu dávají hlasy ve volbách

Karel Vázler
Karel Vázler
2 měsíců

Piráti patří na šibenici, nikoliv do vlády a parlamentu

Lechom@post.cz
Lechom@post.cz
2 měsíců

Názor obyčejného zrádce.

Petr
Petr
2 měsíců

Bóže,Bóže,kam až ti piráti jsou schopní dojít.Tak ať si ty cizince vezmou domů.A hlavně ať si je živí!!!!

Stanislav
Stanislav
2 měsíců

Angličané vládli kdysi všem mořím! S Piráty neměli žádné slitování. Jejich slogan je výstižný: Pirát patří na ráhno! Kdyby u nás žil vojevůdce Žižka, tak ten by je svým palcátem hnal.

Stan
Stan
2 měsíců
Reply to  Stanislav

a víte co tihle angláni dělaj, když jim vysvětlím, jakou máme u nás politiku, jak se nahoru piráti vyšvihli, jakej maj program a co dělaj? Závidej nám! Protože politika v UK je zkažená více než by si středoevropan myslel, ale na rozdíl o cz tady není jakákoliv změna prakticky možná a moc si přehazujou jen konzervativní a labour party. Tak to je.

Stanislav
Stanislav
2 měsíců
Reply to  Stan

Mládežníku Stane, když v ČR vstoupili Věci Veřejné do Parlamentu ČR, tak letošní prvovoliči, kteří chtějí volit Piráty, byli Šmoulové na pískovišti. Věci Veřejné jsou s Kristínkou Kočí, odstrašující příklad. Jako potomci Husitů, žeňme Piráty z ČR.

lubajs
lubajs
2 měsíců

Piráti teda mají samé dobré nápady, kterými si sami odhánějí potenciální voliče.

Miroslav
Miroslav
2 měsíců

Dobrý den.
Dnes po převzatém vyznamenání od sudetských němců panem Hermannem, v budoucnu možná i panem Bělobrádkem, oba jsou lidovečtí vlastenci, se někdo ptal, jak se k tomu vyjádří pirátská strana? Aby si každý udělal svůj úsudek, tak odpovídám. Večer po ukončení voleb do evropského parlamentu, kdy se pan Kolaja dozvěděl, že on, jeho kolega a kolegyně si zítra už balí kufry, dostal dotaz na který ihned jeden z nich odpověďěl. Na co se těšíte do evropského parlamentu nejvíce? “Na to jak se hned spojíme s německou pirátskou stranou.” Mirislav

JARDA
JARDA
2 měsíců

Kojalo, jen houšť a větší kapky. Preference vám padají , a bude ještě hůře.

Petr Szep
Petr Szep
2 měsíců
Reply to  JARDA

Snad bude líp” nebo ne?

Kamilka Laun
Kamilka Laun
2 měsíců

Volit SPD ten nechce migranty PIRATi jdou ke dnu.

Karel
Karel
2 měsíců

tak nevím, křičí, že nechtějí migranty, ale na druhou stranu dělají piráti vše aby je sem dostali, a nejhorší ze všeho je, že chtějí pošlapat suverénnost států, které se nebudou chtít podřídit, prostě je k tomu donutí násilím, je to jen znásilnění slabších

Mila1952
Mila1952
2 měsíců

Na jednu stranu se brání, že jsou populisti, brání se, že by jim nevadilo přistěhovalci zemi islámu, arabi a, kdoví odkud, na druhou stranu, jako zradci chtějí poškozovat bezkrupulentne český stát prehlasovani v Radě Evropy. Oni jediný jsou zradci našich českých zájmu. Divím se, STAN, i když si jsou v mnohém podobní, zejmena namyslenosti, že jdou do koalice. Věřte občané, Piráti i jejich koalice, by, se v krátké době jejich populistickym,demaggogickym vystupováním stali hrozbou pro normální život.

Jakubec
Jakubec
2 měsíců

plně podporuji a dost se divím, že mládenci od Pirátů jsou schopni něčemu rozumět. Jsou pravidla na kterých EU vznikla a teď to chcete měnit. Nechte toho a ukončete politickou prácipráci v EU.

činčila
činčila
2 měsíců

Mnichov už tady byl – o nás bez nás. Takoví návrháři by se měli hned povinně léčit.

Petr Szep
Petr Szep
2 měsíců
Reply to  činčila

Nebo zavírat!

helena-kr
helena-kr
2 měsíců

výraz pseudoúsměvu je typický pro zfetovaného hlupáka

Josef Mašek
Josef Mašek
2 měsíců

stranu pirátů lze velmi těžko zařadit do politické scény….není to levice, není to pravice není to střed….je to možná extrémistické klubko volů

alena
alena
2 měsíců
Reply to  Josef Mašek

nejlépe bude, postavit je mimo zákon

62
0
Napište svůj názor do diskuzex
()
x